Plat ředitele ČD? Má se prý zvednout až na 15 milionů ročně

Vedení Českých drah (ČD) se v září podle deníku Dnes dočká zcela nového systému odměňování. V porovnání se současnými příjmy by si mělo podle dostupných návrhů polepšit, píše.

 České dráhy
20.8.2012 10:48   |  

Výbor pro odměňování, který vznikl loni po úniku platu někdejšího ombudsmana ČD Petra Fejka, zatím počítá s tím, že dozorčí radě navrhne pro generálního ředitele celkový roční příjem až 15 milionů korun. Má jít o částku, kterou doporučila poradenská firma Vratislava Kulhánka Industrial Advisors. „Můj návrh se k této částce velmi blíží,“ potvrdil Kulhánek deníku Dnes.


Čtěte také:

Railjety: dlouhá story s rakouským koncem

Dozorčí rada ČD schválila nákup sedmi RailJetů


Náměstek, který je současně v představenstvu, má mít strop 12 milionů korun. O novém systému odměňování se přitom jedná už déle než rok. V červnu schválený plán počítá s tím, že by mělo mít vedení drah 40 procent platu napevno, zbytek mají být bonusy podle plnění ukazatelů jako zisk, zadluženost nebo obsazenost vlaků.

Návrh počítá s většími příjmy, než má vedení rakouských železnic, píše deník Dnes. Dodává ale, že jde zatím o návrh, konečné slovo bude mít dozorčí rada.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Americký viceprezident Joe Biden varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to… více

Mobilní web