Plat ředitele ČD? Má se prý zvednout až na 15 milionů ročně

Vedení Českých drah (ČD) se v září podle deníku Dnes dočká zcela nového systému odměňování. V porovnání se současnými příjmy by si mělo podle dostupných návrhů polepšit, píše.

 České dráhy
20.8.2012 10:48   |  

Výbor pro odměňování, který vznikl loni po úniku platu někdejšího ombudsmana ČD Petra Fejka, zatím počítá s tím, že dozorčí radě navrhne pro generálního ředitele celkový roční příjem až 15 milionů korun. Má jít o částku, kterou doporučila poradenská firma Vratislava Kulhánka Industrial Advisors. „Můj návrh se k této částce velmi blíží,“ potvrdil Kulhánek deníku Dnes.


Čtěte také:

Railjety: dlouhá story s rakouským koncem

Dozorčí rada ČD schválila nákup sedmi RailJetů


Náměstek, který je současně v představenstvu, má mít strop 12 milionů korun. O novém systému odměňování se přitom jedná už déle než rok. V červnu schválený plán počítá s tím, že by mělo mít vedení drah 40 procent platu napevno, zbytek mají být bonusy podle plnění ukazatelů jako zisk, zadluženost nebo obsazenost vlaků.

Návrh počítá s většími příjmy, než má vedení rakouských železnic, píše deník Dnes. Dodává ale, že jde zatím o návrh, konečné slovo bude mít dozorčí rada.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web