Plzeň nakoupí osm trolejbusů Škoda, za 77 milionů

Plzeňská Škoda Electric dodá letos Plzni osm nových „krátkých“ trolejbusů typu Škoda 26Tr zhruba za 77 milionů korun. S Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) uzavřela rámcovou kupní smlouvu na dodávku až 30 dvanáctimetrových vozů. Celková hodnota kontraktu by tak převýšila 340 milionů korun.

Trolejbus Škoda 26Tr
7.1.2016 14:21   |  

„Cestující v Plzni se mohou těšit na komfortní, plně nízkopodlažní trolejbusy s širšími uličkami mezi sedadly. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku. Pohodlí při jízdě zlepšuje také výkonný systém vytápění a přehledný informační systém,“ řekl obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Rámcová smlouva mezi Škodou a PMDP z loňského jara byla uzavřena až do roku 2017, předmětem jsou variantně trolejbusy bez pomocného pohonu a trolejbusy s pomocným bateriovým nebo dieselovým pohonem. Podle smlouvy už Škoda Electric loni dodala první čtyři trolejbusy a podle aktuální dohody bude letos následovat dalších osm.

„Kontrakt byl uzavřený s tím, že nemusíme odebrat všechny vozy,“ uvedl dopravně provozní ředitel PMDP Jiří Ptáček. Stoprocentně městský podnik má nyní 87 krátkých i dlouhých trolejbusů. Škoda navazuje na dodávky stejných vozů z předchozích let. V letech 2010 až 2014 dodala PMDP 26 vozidel.

Předloňský rekord nepadne

Škoda Electric, jeden z největších světových výrobců trolejbusů, předloni vyrobila a prodala rekordních 298 trolejbusů, za loňský rok to mělo být 270 až 280 trolejbusů. Podnik loni plánoval tržby kolem 5,6 miliardy korun, meziročně o 600 milionů korun nižší, z toho trolejbusy měly tvořit 3,1 miliardy korun, zhruba stejně jako předloni.

K unikátním zakázkám patří Mexiko, kam firma dodává poprvé, a USA, aktuálně Boston. Nedávno dokončila výrobu 120 trolejbusů pro Bratislavu, kam od dubna 2014 do září 2015 dodala vozy zhruba za dvě miliardy korun. Z exportních zakázek nyní vyrábí trolejbusy pro Rigu a Prešov.


Čtěte také:

Škoda Electric zažívá rekordní roky, nepřímo jí pomáhají evropské dotace

V Bostonu vyjel první trolejbus opravený Škodou Electric

Škoda Electric vyrábí dalších 25 trolejbusů za 500 milionů pro Rigu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web