Poslední tuzemská trať přejde na pravostranný provoz

Českou železnici čeká se začátkem nového jízdního řádu 9. prosince jedna rozlučka. Trať napříč Moravou z Břeclavi přes Přerov do Bohumína přejde jako poslední v českých zemích na pravostranný provoz. Dnes tady vlaky jezdí vlevo.

železnice
1.10.2012 16:58   |  

Správa železniční dopravní cesty bude muset přizpůsobit například zabezpečovací zařízení nebo informační tabule vedoucí k nástupištím. Informaci o změně budou ohlašovat i staniční ampliony. Změnou provozu se česká strana přizpůsobuje Rakušanům, kteří na své navazující trati přešli na pravostranný provoz už v létě.

Pro příznivce železnice bude tři dny před změnou připraveno na poštách v Bohumíně a Břeclavi speciální upomínkové razítko. Ačkoliv na kolejích příliš nezáleží na straně, kde vlak jede, přizpůsobuje se železnici zvyklostem na silnicích. „Je to mezinárodní úzus, aby v tom byl nějaký systém,“ uvedl Pavel Halla ze SŽDC. Od prosince budou vlaky na levé straně k vidění jen při mimořádných událostech.


Také čtěte:

Evropané touží po konkurenci na železnici. Češi nejvíc

Dráhy loví spojence pro linku do Berlína


Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web