Poslední tuzemská trať přejde na pravostranný provoz

Českou železnici čeká se začátkem nového jízdního řádu 9. prosince jedna rozlučka. Trať napříč Moravou z Břeclavi přes Přerov do Bohumína přejde jako poslední v českých zemích na pravostranný provoz. Dnes tady vlaky jezdí vlevo.

železnice
1.10.2012 16:58   |  

Správa železniční dopravní cesty bude muset přizpůsobit například zabezpečovací zařízení nebo informační tabule vedoucí k nástupištím. Informaci o změně budou ohlašovat i staniční ampliony. Změnou provozu se česká strana přizpůsobuje Rakušanům, kteří na své navazující trati přešli na pravostranný provoz už v létě.

Pro příznivce železnice bude tři dny před změnou připraveno na poštách v Bohumíně a Břeclavi speciální upomínkové razítko. Ačkoliv na kolejích příliš nezáleží na straně, kde vlak jede, přizpůsobuje se železnici zvyklostem na silnicích. „Je to mezinárodní úzus, aby v tom byl nějaký systém,“ uvedl Pavel Halla ze SŽDC. Od prosince budou vlaky na levé straně k vidění jen při mimořádných událostech.


Také čtěte:

Evropané touží po konkurenci na železnici. Češi nejvíc

Dráhy loví spojence pro linku do Berlína


Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web