Pozemkový úřad sjednal výměnu posledního pozemku pro D11

aktualizováno Stát získá poslední chybějící pozemek pro dostavbu dálnice D11 do Hradce Králové. Státní pozemkový úřad dojednal výměnu potřebného pozemku s farmářkou Ludmilou Havránkouvou. Dostavba chybějící části dálnice, která byla slavnostně zahájena letos v létě, se zatím kvůli nedokončeným výkupům odehrává na opačném konci budované trasy v okolí čtvrti Kukleny.

 D11
21.11.2014 18:13   |  

„Výměna byla dojednána, ale zatím nebyla ještě schválena,“ uvedla mluvčí úřadu Monika Machtová s tím, že další podrobnosti nejsou ještě k dispozici. Druhou polovinu pozemku donedávna vlastnila sestra Havránkové, Jaroslava Štrosová. Ta ale svoji část v červenci prodala hradecké radnici. Radnice nabídla Štrosové za polovinu z pozemku o výměře 0,27 hektaru 1,7 milionu korun.

Vedení stotisícového Hradce Králové posun v jednání o získání pozemku přivítalo. „Jsem rád, že akce pokračuje podle dohody s ministerstvem dopravy,“ řekl ČTK primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub). Motoristé z dálnice zatím sjíždějí přes křižovatku u Opatovic nad Labem či přes provizorní sjezd u Libišan. Nákladní auta jedoucí od Náchoda mohou na dálnici najet až před Chlumcem nad Cidlinou.

Dostavba chybějícího 2,5 kilometru dlouhého úseku mezi Prahou a Hradcem Králové začala slavnostně 22. července za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Stavební práce by měly vyjít 1,1 miliardy korun, dosud se ale kvůli nedokončenému archeologickému výzkumu nemohly rozeběhnout naplno. Během průzkumu, který by měl skončit napřesrok v květnu, už archeologové objevili pohřebiště z mladší doby bronzové a nálezy z období raného středověku.

Dálnice D11 se staví od roku 1978. Podle plánů by od Hradce Králové měla D11 pokračovat dál k Jaroměři a poté k polským hranicím jako rychlostní silnice R11.


Čtěte také:

Hradec Králové koupil pozemky pro dálnici D11. Stavět se má už v červenci

Ministr Prachař končí. Má ho nahradit šéf Skansky Ťok

Do roku 2016 zahájíme stavby za 233 miliard, plánuje doprava

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web