Pražské letiště v pololetí odbavilo více cestujících, pomohly nové linky

Pražské letiště za první pololetí letošního roku odbavilo bezmála 5,6 milionu cestujících. Meziročně je to o 355 tisíc osob více. Největší nárůst zaznamenalo letiště na evropských linkách a trasách na Blízký východ. Za růstem stojí zavádění nových linek i navyšování kapacity v nynějších linkách. Meziroční růst činí 6,5 procenta.

Pražské letiště
20.7.2016 14:36   |  

Mezi země s největším růstem počtu cestujících patří Velká Británie, Nizozemsko, Španělsko, Francie a Izrael. Růstový trend by se mohl podle Václava Řehoře, předsedy představenstva Českého Aeroholdingu, do kterého pražské letiště patří, udržet i ve druhé polovině roku. Celkem letiště očekává ve srovnání s loňskem zhruba šestiprocentní růst počtu přepravených cestujících.

Mezi novými linkami, které pomohly růstu, letiště uvádí spojení do Pekingu, Liverpoolu, Eindhovenu, Marseille, Toulouse a Lucemburku. Ze zavedených destinací, na kterých se počet cestujících významně navýšil, uvedlo letiště Londýn a Amsterdam.


Přečtěte si: Letiště nasype v rámci rozvoje půl miliardy do zásobení palivem


Provozně nejsilnějším dnem byl v prvním pololetí 30. červen, během kterého letištěm prošlo 49 859 cestujících. Toto číslo ale pravděpodobně nebude letošní rekord, během prázdninových měsíců je podle letiště pravděpodobné, že jej podaří překonat.

Loni odbavilo pražské letiště 12,03 milionu cestujících, což je o 7,9 procenta více než v roce 2014. Ministerstvo financí chce do rozvoje pražského letiště investovat až 15 miliard korun. Pomocí těchto investic plánuje zvýšit počet cestujících na zhruba dvojnásobně.


Čtěte také:

Pražské letiště poptává elektřinu a plyn. Na tři roky za stovky milionů

Travel Service rozšiřuje lety na Blízký východ, zřídí linku do Ománu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web