Překladiště pro Škodu by mohlo vzniknout v Nymburku

Železniční překladiště pro mladoboleslavskou automobilku Škoda by mohlo v příštích letech vzniknout v Nymburku. O vybudování třicetihektarového areálu pro 2500 automobilů uvažuje investor ČD Cargo. Projekt by měl regionu přinést na 200 pracovních míst, uvedl místostarosta Nymburka Zdeněk Vocásek (ODS).

ilustrační foto
31.7.2012 17:57   |  

Radnice s investorem jedná již téměř rok. “Investice je vázána na automobilku Škoda Mladá Boleslav, kde vytěsňuje určité logistické zásoby z areálu. V souvislosti s ni je třeba i navýšit kapacity železniční tratě Mladá Boleslav - Nymburk,“ řekl místostarosta.

Vedení města předpokládá, že by jedno z nejmodernějších center svého druhu mělo přinést 150 až 200 pracovních míst přímo v terminálu, dalších 40 pak na seřazovacím nádraží. Otázkou je, zda si automobilka Nymburk vybere, protože poptává i další lokality, uvedl Vocásek.

Informace Škoda potvrdila. „Právě probíhá výběrové řízení a Nymburk je jednou z možných variant,“ řekl mluvčí Jozef Baláž. Automobilka požaduje dokončení areálu do 1. ledna 2014.


Také čtěte:

Škoda Auto prodala v prvním pololetí rekordních 493 tisíc aut

Volkswagen zvýšil zisk i prodeje, Škoda ho následovala

Výroba aut v Česku stoupla v pololetí na rekord


Město se na akci nijak finančně podílet nemá. Přepravovaná auta mají Nymburkem projíždět jen po železnici, městský okruh nicméně umožní i jejich případnou dopravu po silnici. Ve hře je vodní cesta. V úvahách s Ředitelstvím vodních cest o splavnění Labe se počítá s nymburským přístavem.

„Bylo nám řečeno, že materiál ve finální verzi by měl jít v září do vlády, která rozhodne zda se bude projekt financovat,“ upřesnil starosta Miloš Petera (ČSSD).

Autor: čtk, try

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web