Překladiště pro Škodu by mohlo vzniknout v Nymburku | E15.cz

Překladiště pro Škodu by mohlo vzniknout v Nymburku

Překladiště pro Škodu by mohlo vzniknout v Nymburku
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Jiří Koťátko

ČTK
try

Železniční překladiště pro mladoboleslavskou automobilku Škoda by mohlo v příštích letech vzniknout v Nymburku. O vybudování třicetihektarového areálu pro 2500 automobilů uvažuje investor ČD Cargo. Projekt by měl regionu přinést na 200 pracovních míst, uvedl místostarosta Nymburka Zdeněk Vocásek (ODS).

Radnice s investorem jedná již téměř rok. “Investice je vázána na automobilku Škoda Mladá Boleslav, kde vytěsňuje určité logistické zásoby z areálu. V souvislosti s ni je třeba i navýšit kapacity železniční tratě Mladá Boleslav - Nymburk,“ řekl místostarosta.

Vedení města předpokládá, že by jedno z nejmodernějších center svého druhu mělo přinést 150 až 200 pracovních míst přímo v terminálu, dalších 40 pak na seřazovacím nádraží. Otázkou je, zda si automobilka Nymburk vybere, protože poptává i další lokality, uvedl Vocásek.

Informace Škoda potvrdila. „Právě probíhá výběrové řízení a Nymburk je jednou z možných variant,“ řekl mluvčí Jozef Baláž. Automobilka požaduje dokončení areálu do 1. ledna 2014.

Město se na akci nijak finančně podílet nemá. Přepravovaná auta mají Nymburkem projíždět jen po železnici, městský okruh nicméně umožní i jejich případnou dopravu po silnici. Ve hře je vodní cesta. V úvahách s Ředitelstvím vodních cest o splavnění Labe se počítá s nymburským přístavem.

„Bylo nám řečeno, že materiál ve finální verzi by měl jít v září do vlády, která rozhodne zda se bude projekt financovat,“ upřesnil starosta Miloš Petera (ČSSD).

Autor: ČTK, try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!