Při prodeji ČSA bude asistovat Česká spořitelna

E15 exkluzivně Český aeroholding vybral jako poradce pro privatizaci Českých aerolinií korporátní divizi České spořitelny Erste Corporate Banking. Podle mluvčí aeroholdingu Michaely Lagronové měl podnik nabídky ještě od společností Patria Finance a UniCredit. Pro spořitelnu se rozhodl díky nejnižší ceně.

 Letadla ČSA
21.11.2012 13:34   |  

Státní Český aeroholding, který kontroluje bezmála 96 procent akcií ČSA, odstartoval na základě zadání od vlády prodej aerolinek před dvěma týdny. Firma obeslala padesátku největších leteckých dopravců světa s výzvou, aby se přihlásili do tendru.

„Pokud se do konce listopadu najdou vážní zájemci, zahájíme v prosinci výběrové řízení, při němž bude Česká spořitelna investičním poradcem,“ vysvětlila pro server E15.cz Lagronová.

Stát je připraven strategickému partnerovi prodat jakékoli množství akcií ztrátových ČSA, bude záležet na podnikatelském záměru. Vedle ceny bude aeroholding posuzovat, jestli investor přispěje k rozvoji aerolinek a celého Letiště Václava Havla Praha.

Podle dřívějších informací České pozice se o národního dopravce údajně zajímají čtyři velké letecké společnosti: Air France-KLM, Turkish Airlines, Etihad Airways z Abú Zabí a Korean Air. Tuto informaci ale zatím zástupci aeroholdingu nepotvrdili.


Čtěte také:

České aerolinie jsou znovu na prodej

Miroslav Dvořák: Chceme pro ČSA partnera s dálkovými letadly

Praha se zbavuje akcií ČSA


Autor: David Vagaday

Komentáře

Čtěte také

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Zmatek po britském referendu, ve kterém se voliči minulý čtvrtek vyslovili pro odchod země z Evropské unie, připomíná kolaps Sovětského svazu v roce 1991, soudí podle agentury… více

Komerční prezentace
Mobilní web