Provozovateli vlaků pod Lamanšským průlivem klesl zisk o 38 procent

Silná libra, teroristické útoky v Paříži a narušení dopravy loni nepříznivě ovlivnily hospodaření společnosti Eurostar, která pod Lamanšským průlivem provozuje vlakové spojení mezi Británií a kontinentální Evropou. Provozní zisk se snížil o 38 procent na 34 milionů liber (1,2 miliardy korun).

 Vlak TGV Eurostar
15.3.2016 13:07   |  

Vlaky Eurostar za celý rok přepravily 10,4 milionu pasažérů, což je zhruba stejně jako předloni. Po listopadových teroristických útocích v Paříži podnik zaznamenal silný propad v počtu cestujících. V letošních prvních dvou měsících se ale čísla začala zlepšovat a rezervace na léto vypadají dobře, uvedl podnik v dnešní tiskové zprávě.

„Po náročném konci roku 2015 se obchody zlepšují a vyhlídky na léto jsou optimistické,“ uvedl generální ředitel Nicolas Petrovic. V železniční dopravě mezi Francií a Británií loni nastaly výpadky, když se běžencům na francouzské straně podařilo dostat se do tunelu pod kanálem La Manche.

Společnost Eurotunnel, která spojení provozuje, požádala francouzskou a britskou vládu, aby jí nahradily 29 milionů eur, o které prý firma loni přišla zejména kvůli problémům s migranty.

Eurostar dnes také uvedl, že na trasy mezi Londýnem a Paříží nasadil osm vlaků e320, které přepraví o pětinu více cestujících. V příštích třech letech hodlá svou flotilu rozšířit o dalších 17 těchto souprav. Kapacita původních vlaků Eurostar je 700 pasažérů, u nových vlaků to je o 150 víc.


Čtěte také:

Británie chce prodat svůj podíl v železničním přepravci Eurostar

Vlaky Eurostar navzdory stávce svezly rekordní počet cestujících

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web