Průzkum: Tři čtvrtiny cestujících pražskou MHD chválí

Pozitivní vysvědčení dali cestující pražské MHD. Tři čtvrtiny pasažérů, kteří alespoň jednou týdně využijí pražské spoje, jsou s přepravou v metropoli spokojeny. Pozitivně hodnotí především přesnost spojů, profesionalitu řidičů nebo technický stav vozidel.

 Tramvaj KT8D5
22.9.2014 10:46   |  

Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP, která ve studii pro Dopravní podnik hlavního města Prahy o prázdninách oslovila sedm tisíc respondentů.

Při hodnocení jednotlivých parametrů pražské MHD udělili respondenti nejlepší známku přesnosti spojů, kterou ohodnotili průměrnou známkou 2,1 (na stupnici od 1 do 5).

Právě přesnost a návaznost spojů v pražské MHD je pro cestující klíčová, podobně jako dostatečná bezpečnost v prostředcích MHD. Naopak méně příznivě dotazovaní posuzují cenovou úroveň jízdného, která získala průměrnou známku 3,1.

Bezpečnost a dostupnost

Nejmenší posun ze sledovaných parametrů pozorují u zvýšení bezpečnosti pro cestující (3,2). Při zvyšování komfortu přepravy cestujících kladou respondenti velký důraz na bezbariérový přístup, který téměř třetina dotázaných hodnotí kladně u tramvají i autobusů.

„Nejhorší průměrnou známku 3,2 lze vnímat stále velmi kladně. Výsledky průzkumu také naznačují, že cestující, kteří pravidelně využívají pražskou MHD, staví Prahu v pomyslném evropském žebříčku velmi vysoko,“ uvedl Oldřich Zajíc, ředitel a jednatel společnosti SANEP.

Výsledky průzkumu společnosti SANEP dále ukázaly, že pravidelní cestující využívající pražskou MHD preferují veřejnou dopravu před dopravou osobním automobilem, především z důvodu její nižší finanční náročnosti a dobré dostupnosti.

Z finančních důvodů využívá MHD raději než auto celkem 68 procent dotázaných a díky její dostupnosti preferuje MHD před jízdou osobním automobilem celkem 73 procent respondentů.


Čtěte také:

Dopravní podnik bude mít pod palcem předprodej jízdenek. Vezme ho problematické firmě

U Prahy bude pět nových vlakových zastávek

Vlakem na letiště do roku 2020, slibuje SŽDC


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web