„Rebel“ Fuksa dostal trafiku: bude řídit privatizaci ČSA

aktualizováno Jeho nedávný odchod z poslanecké sněmovny provázely dohady, jaký post následně zaujme. Teď je jasno.

Ivan Fuksa
22.11.2012 16:15   |  

Bývalý náměstek ministra financí a ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS) bude zastávat nově zřízenou pozici vrchního ředitele Českého aeroholdingu pro fúze a akvizice, jeho hlavní zodpovědností přitom bude prodej ČSA strategickému partnerovi.

„V příštích dnech oslovíme akcionáře s návrhem na zvolení Ivana Fuksy do představenstva Českého aeroholdingu,“ doplnila mluvčí skupiny Michaela Lagronová. Podle ní je nástup Fuksy do vedení letecké skupiny logickým krokem. Jako někdejší první náměstek ministra financí byl Fuksa zodpovědný za dění na letišti, mimo jiné byl několik let členem dozorčí rady Letiště Praha.

Fuksa patří do trojice poslanců ODS, která složila svůj mandát údajně kvůli nesouhlasu se zvyšováním DPH. Na nedávném sjezdu ODS kandidoval na předsedu strany. V souboji o předsednický post s Petrem Nečasem prohrál, ale jako předsedu by si ho podle volby přála téměř třetina účastníků sjezdu. Exministr zemědělství chtěl nabídnout ODS restart a návrat k jejímu programu. Proti Petru Nečasovi se rozhodl kandidovat proto, že na kongresu všichni hovořili o změně, nenašel se ale prý nikdo, kdo by ji chtěl realizovat.


Také čtěte:

Při prodeji ČSA bude asistovat Česká spořitelna

České aerolinie otevřou již jedenáctou linku do Ruska

ODS odmítla restart s Fuksou v čele


Autor: Jan Šlndelář

Komentáře

Čtěte také

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Po dlouhých osmi měsících od uvěznění začal v súdánském Chartúmu soudní proces s českým protestantským aktivistou Petrem Jaškem. Súdánští žalobci ho viní mimo jiné ze špionáže a… více

Mobilní web