RegioJet od září zvýší počet spojů mezi Prahou a Ostravskem

Železniční společnost RegioJet podnikatele Radima Jančury od září zvýší počet spojů mezi Prahou a Ostravskem. Na nedotovanou linku přidá dva páry vlaků, celkem bude denně v každém směru jezdit devět žlutých souprav.

 RegioJet
6.8.2012 12:53   |  

Po téměř roce od zahájení provozu firma naplní své původní plány. Jejich zpoždění připisuje Jančura ekonomické opatrnosti. „Do prodeje nasadí RegioJet nové spoje ve druhé polovině měsíce srpna,“ uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Do současného jízdního řádu doplní dopravce brzký ranní (4:27) a dopolední (10:27) spoj z Havířova, z Prahy budou jezdit dva nové vlaky v 5:33 a ve 14:33. Doplněný grafikon si vyžádá jednu soupravu navíc.


Více čtěte:

RegioJet se stal členem Mezinárodní železniční unie

Radim Jančura: Linkou do Hamburku se RegioJet zdvojnásobí

Petr Moravec: Pilotní tendr na rychlíky je naprostá amatérština


Podle Ondrůje žluté vlaky RegioJetu za deset měsíců provozu přepravily na 700 tisíc lidí. „Jejich počet stále roste, a to i během letních prázdnin. Hlavním motorem růstu obsazenosti se přitom během letních prázdnin stali zejména studenti do 26 let,“ sdělil Ondrůj. RegioJet vypravil první vlaky loni v září. Provozuje starší české lokomotivy, vagony nakoupil v zahraničí. Konkurencí mu jsou především pendolina Českých drah, od prosince se navíc na stejnou trať chystá další soukromý dopravce, zlatočerný Leo Express Leoše Novotného.

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web