RegioJet se stal členem Mezinárodní železniční unie

Železniční přepravce RegioJet vstoupil na pondělním zasedání ve Philadelphii do Mezinárodní železniční unie (UIC). Společnost chce členství využít především při expanzi do zahraničí nebo v oblasti širšího napojení na mezinárodní rezervační systémy.

 Radim Jančura
10.7.2012 12:13   |  

„V rámci budování provozních aktivit v regionu střední Evropy je naše členství v UIC významným krokem na této cestě. Je to také jakési potvrzení naší příslušnosti k „dospělým“ železničním dopravcům“, uvedl provozní ředitel a člen představenstva společnosti RegioJet Jiří Schmidt.


Čtěte také:

Radim Jančura: Linkou do Hamburku se RegioJet zdvojnásobí

Nový grafikon: staré motoráky na nové lince?


UIC je globální organizace, která koordinuje rozvoj a fungování železniční dopravy ve všech členských státech. Řeší mimo jiné problematiku vytváření nových a zachovávání stávajících mezinárodních spojů, unifikaci železniční techniky a dohlíží na dodržování bezpečnostních kritérií.

Vlaky RegioJet přepraví denně mezi Prahou, Ostravskem a Žilinou průměrně 3500 cestujících, dopravce operuje také na Slovensku, kde provozuje regionální vlaky na trase Bratislava – Komárno. Firma v současné době jedná s Deutsche Bahn o budoucím nasazení dálkových spojů mezi Českem a Německem.

Autor: jaz

Komentáře

Čtěte také

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Jaromír Nohavica nikdy nezaváhal jít s davem. I když měl v průběhu let několikrát možnost upozornit na nedostatky společnosti, rozhodl se je ještě prohloubit. více

Mobilní web