RegioJet útočí cenou - z Prahy do Ostravy pojede za 295 korun

7.9.2011 12:31   |  

aktualizováno Žluté vlaky společnosti RegioJet, patřící do skupiny Student Agency podnikatele Radima Jančury, budou od 26. září cestující na trase Havířov-Ostrava-Praha vozit za necelé tři stovky. Student Agency dnes zveřejnila jízdní řád pro podzim a kompletní ceník jízdného.

Z Prahy do Ostravy bude jízdenka stát 295 korun, s tzv. kreditovou jízdenkou jen 230 korun. Konkurenční České dráhy jezdí z Prahy do Ostravy za 329 korun se základní In-kartou 25 a za 219 korun s In-kartou 50. Bez slevy jízdenka stojí 438 korun.

Vlaky RegioJetu vyjedou v první fázi jako pětivozové soupravy s celkovou kapacitou až 240 míst k sezení. Zatím budou jezdit dvě tréninkové soupravy. V plné síle vyjede RegioJet od prosince, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád. „Nabídneme celkem devět párů spojů. Do Prahy budeme vyjíždět každé dvě hodiny, ve špičce pak každou hodinu,“ řekl minulý týden majitel skupiny Radim Jančura.


Čtěte také: Jančurovy žluté vlaky vyjedou 26. září


Z Prahy bude žlutý rychlík vyjíždět třikrát denně. Ranní spoj pojede v 7:27 a v Havířově bude za čtyři hodiny. Další vlaky pojedou v 11:27 a poté v 17:27. Opačným směrem pojedou čtyři soupravy. První, která bude jezdit jen v pracovních dnech, bude vyjíždět v 5:20, další v 6:27, 12:27 a 16:27.

Vlaky RegioJet, natřené v melounově žluté barvě, budou vyjíždět z Havířova na Karvinsku. V Ostravě budou moci cestující nastoupit na zastávce Stodolní ulice, na hlavním nádraží a nádraží v Ostravě-Svinově. Dále pak budou spoje pokračovat po trase Olomouc, Zábřeh na Moravě, Ústí nad Orlicí, Pardubice a Praha.

Srovnání cen jízdného - RegioJet vs. ČD

Jízdní řád vlaků RegioJet na trase Havířov-Praha od 26. září

Zdroj: RegioJet

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web