Ruské aerolinky prodávají letenky do Vídně. Letadlo ale přistane v Bratislavě | E15.cz

Ruské aerolinky prodávají letenky do Vídně. Letadlo ale přistane v Bratislavě

Ruské aerolinky prodávají letenky do Vídně. Letadlo ale přistane v Bratislavě
7. září 2016 • 20:07
Rakouské ministerstvo dopravy si stěžuje u ruského leteckého úřadu na nízkonákladové státní aerolinky Poběda. Ty totiž prodávají letenky z Moskvy do Vídně, cestující ale doletí jen do Bratislavy a poslední úsek cesty musí absolvovat autobusem.

Dcera ruského národního dopravce Aeroflot otevřela linku z moskevského letiště Vnukovo do slovenské metropole od prosince loňského roku. Odtud pasažérům nabízí bezplatnou přepravu autobusem k vídeňskému Hlavnímu nádraží. Celou službu Poběda propaguje jako lety do Vídně.

Právě to vadí rakouskému ministerstvu, které postup aerolinek považuje za porušení mezistátní dohody o letecké dopravě. Poběda totiž nepatří mezi společnosti, které mají povolení provozovat leteckou linku za Moskvy do Vídně.

Nejkratší mezinárodní letecká linka světa Vídeň a Bratislavu nespojí

Rakousko a Rusko nyní jednají o nové smlouvě regulující leteckou dopravu. Ta by měla zahrnovat více dopravců a povolit jim lety do řady nových destinací. Ruské aerolinky mají podle serveru aero.de zájem hlavně o lety do populárních turistických center Salcburk a Innsbruck. Řeč je také o celoroční lince do Lince.

Poběda smí nyní v rámci udělené výjimky v Rakousku létat jen do Salcburku. Aerolinky linku loni krátce provozovaly, nakonec ale lety ukončily pro nedostatek zájmu.

Autor: bru
 

businessinfo.cz

  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí