Rusko zrušilo zákaz charterových letů do Turecka

Rusko zrušilo zákaz charterových letů do Turecka, který vydalo po incidentu z loňského listopadu, kdy turecká armáda sestřelila ruský vojenský letoun. Na svých internetových stránkách o tom informovala ruská vláda. Turecko dříve patřilo k nejoblíbenějším destinacím ruských turistů.

Suchoj Superjet společnosti Aeroflot
28.8.2016 15:40   |  

Dekret o zrušení zákazu podepsal ruský premiér Dmitrij Medveděv. Aerolinky by podle dokumentu zveřejněného na internetových stránkách vlády měly u letů mezi Ruskem a Tureckem přijmout dodatečná bezpečnostní opatření, uvedla agentura TASS.

Ruský prezident Vladimir Putin po nedávném jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem uvedl, že prioritou pro Rusko a Turecko je návrat k předkrizovým poměrům, tedy do doby před loňským listopadem. Turecký stíhač tehdy sestřelil ruský bombardér u turecko-syrských hranic.

Tento incident prudce ochladil vztahy mezi oběma zeměmi a vedl ze strany Ruska k vyhlášení protitureckých sankcí. Pozastavení charterových letů značně omezilo příliv ruských turistů do Turecka, což zasadilo tureckému turistickému průmyslu tvrdou ránu.


Čtěte také:

Rusko zakázalo lety do Turecka, Aeroflot zastavil prodej letenek

Ruské embargo připravilo Turecko o miliardy, nyní obě země spolupracují

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web