Ryanair se po letech vrací do Prahy, otevře linku do Dublinu

aktualizováno Irský nízkonákladový dopravce Ryanair se po více než tříleté přestávce vrátí na pražské letiště. Spojení do Dublinu se přidá k dalším třem linkám, které dopravce provozuje z českých letišť.

Ilustrační foto
14.11.2013 17:33   |  

Ryanair opustil Prahu v roce 2010 a šéf aerolinek Michael O'Leary opakovaně prohlašoval, že se do české metropole kvůli vysokým letištním poplatkům nevrátí. Nyní je ale vše jinak. Od dubna 2014 nabídne dopravce deset letů týdně mezi Dublinem a Prahou, uvedla firma na svých internetových stánkách.

První let mezi Prahou a Dublinem proběhne už 1. dubna, z Irska budou spoje odlétat každý den kromě středy a neděle okolo druhé hodiny odpolední, zpět se vydají okolo šesté hodiny večerní. Lety je už možné rezervovat, ceny se nyní pohybují od 800 do necelých 2000 korun za jednosměrnou letenku.

Anketa

Létáte s nízkonákladovými aerolinkami?

Ano, většinou   51% Ano, občas   23% Nikdy   27%

V anketě hlasovalo 459 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Kromě nového spojení Prahy s Dublinem v Česku Ryanair provozuje i linky z Brna na letiště Bergamo i Milána a londýnský Stansted. Do Londýna létá i linka Ryanairu z Ostravy.

Spolu s obnovením linky do Prahy Ryanair oznámil otevření dalších osmi nových linek. Do nabídky přibudou spoje z Dublinu do španělské Almeríe, na Krétu, Sicílii, Bari, Do Basileje, Bukurešti, Lisabonu a marockého Marrákeše. Na dalších osmi trasách dopravce přidá nové spoje.

Ryanair tak plní svou část dohody s Irskou vládou, když se zavázal na hlavní irská letiště přivést milion nových cestujících ročně výměnou za zrušení daně pro cestující v letecké dopravě ve výši tři eur. Dopravce odhaduje, že jen nové linky do Dublinu každý rok přilákají 700 tisíc cestujících.

Novou linku dnes oznámily také ČSA, které po více než dvou letech obnoví spoj z Prahy do Bratislavy. Dopravce ze začátku nabídne šest zpátečních spojů týdně, od března příštího roku bude mezi oběma metropolemi provozovat s výjimkou soboty dva lety denně. Po příletu do Bratislavy budou stroje ČSA pokračovat v letu na nové lince ze slovenské metropole do Košic.


Čtěte také:

Ryanair nasazuje milejší tvář, slíbil snížit některé poplatky

Ryanair má platit rekordní pokutu, firma se odvolala

Bláznivý Ir Michael O’Leary dobyl Evropu. Teď se chystá na Ameriku

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web