S Wizzairem letělo o čtvrtinu více cestujících, navýšil odhad zisku

Nízkonákladová aerolinka Wizzair zvýšila na základě výsledků z posledního čtvrtletí odhad zisků v celém finančním roce na 200 až 210 milionů eur. Stojí za nimi zejména navýšení počtu cestujících meziročně téměř o čtvrtinu, za tři měsíce maďarská společnost přepravila 4,7 milionu lidí. To zvýšilo tržby na 310 milionů eur.

Wizzair, ilustrační foto
27.1.2016 17:23   |  

Ve srovnání s předloňským čtvrtletím je zisk o pětinu menší. Stojí za tím rozšiřování personálu, navyšování platů pilotů a cen pronájmů letadel. Wizzairu sice pomohlo snížení cen paliva, tuto výhodu ovšem zmírnilo oslabení eura vůči dolaru.

Na výsledcích se nepodepsala zhoršená bezpečnostní situace, kvůli které v úterý oznámila snížení tržeb na jedno sedadlo aerolinka EasyJet.

Akcie Wizzairu od svého loňského uvedení na londýnskou burzu stouply o 49 procent. Aerolinka létá na více čtyřech stovkách tras.

Akcie Wizzairu na londýnské burze Zdroj: euroinvestor.com

Aerolinkám ve třetím fiskálním čtvrtletí klesl čistý zisk o 20,9 procent na 15,6 milionu eur (421,6 milionu korun). Důvodem byl zejména růst nákladů na zaměstnance. Podnik teď zaměstnává více lidí, zvýšil mzdy pilotům a vyšší byl i růst nákladů na pronájem letadel.

Čistý zisk bez započtení kurzových výkyvů a jednorázových položek ale o 377 procent vzrostl a dosáhl 17,2 milionu eur (464,8 milionu korun). Vyšší byly i tržby a počet přepravených cestujících. Firma díky tomu zvýšila výhled na celý fiskální rok, jenž končí v březnu.


Čtěte také:

Rusové chystají návrat do Karlových Varů, o linku usilují aerolinie Poběda

Travel Service loni přepravil 5,7 milionu cestujících

Autor: paj, čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web