Siemens koupí železniční divizi britské Invesys

Německý průmyslový konglomerát Siemens koupí od britské firmy Invesys její železniční divizi za 1,74 miliardy liber (54,3 miliardy korun). Akvizice je součástí plánu reorganizace, v rámci kterého se firma plánuje zaměřit na několik hlavních aktivit a zvýšit produktivitu.

 vlak - ilustrační foto
28.11.2012 21:07   |  

Dohodu musí ještě schválit akcionáři Siemensu a antimonopolní úřady. Divize se specializuje na software a technologii pro železniční signalizaci. Firma má kolem 3200 zaměstnanců a příjmy 775 milionů liber a zákazníky v Británii, Španělsku, USA a Austrálii.

Siemens je nejhodnotnější firmou v Německu. Na počátku letošního roku firma představila plán, v rámci kterého chce ušetřit v příštích dvou letech šest miliard eur (151,3 miliardy korun) a zvýšit produktivitu, aby se více přiblížila konkurenčním firmám ABB a General Electric. V rámci plánu se chce také zbavit některého podnikání se slabší návratností a naopak koupit majetek, který by posílil její hlavní část podnikání, jako průmyslová automatizace.

Siemens rovněž oznámil, že se zbaví svého podnikání v oblasti nakládání se zavazadly a třídění pošty a balíků, jejichž celkové roční příjmy jsou zhruba 900 milionů eur. Akcionáři Siemensu získají rovněž 80,5 procenta akcií divize osvětlení Osram, kterou se Siemens rozhodl oddělit do samostatné společnosti a nechat si v ní podíl 17 procent.

Dozorčí rada Siemensu dnes rozhodla, že v rámci oddělení divize Osram získají akcionáři Siemensu za deset akcií Siemensu jednu akcii Osramu. dohodu ještě musí schválit akcionáři na valné hromadě, která se uskuteční v lednu. Analytici ohodnocují Osram na tři až pět miliard eur, napsala agentura Reuters.


Čtěte také:

České dráhy jednají s ÖBB o údržbě vlaků Railjet

Siemens ukázal metro pro Varšavu, inspiroval se v Praze

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web