Skanska podala námitku proti tendru na železniční koridor

E15 exkluzivně Stavební společnost Skanska včera podala námitku proti vyhodnocení výběrového řízení na stavbu železničního koridoru z Rokycan do Plzně. Potvrdila to mluvčí společnosti Skansky Lucie Nováková.

 Skanska
12.10.2012 6:33   |  

Pro Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) to znamená významnou komplikaci v podobě zpoždění celého projektu. V soutěži o takzvanou železniční zakázku desetiletí, jejíž součástí je i nejdelší tuzemský tunel, zvítězila společnost Metrostav, která nabídla cenu čtyři miliardy korun.

Skanska přišla s částkou o 750 milionů vyšší. Tvrdí ale, že Metrostav zvolil odlišný způsob hloubení tunelu, který neodpovídá zadávací dokumentaci. To správa železnic odmítá. „Od samého počátku zadávací řízení připouštělo variantní řešení,“ zdůraznil náměstek šéfa SŽDC Petr Šlegr.


Čtěte také:

Správa železnic dává na trh další velkou zakázku

Správa železnic vypíše zakázku desetiletí

Skanska bude propouštět


Skanska je odhodlána dát celý případ k antimonopolnímu úřadu. Už dnes zpožděný projekt nabírá další výrazný skluz, což ohrožuje čerpání prostředků na tuto stavbu z evropských fondů.

Autor: sin

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web