SOR Libchavy dodá do Košic nové autobusy za třičtvrtě miliardy

Česká firma SOR Libchavy ze skupiny J&T dodá do východoslovenských Košic 127 nových autobusů za téměř 29 milionů eur (přes 735 milionů korun). Tuzemský výrobce uspěl v tendru košického městského dopravního podniku. Dopravce informoval, že se společností SOR už podepsal smlouvu.

ilustrační foto
10.10.2013 9:50   |  

První nízkopodlažní autobusy od firmy SOR dorazí do Košic na přelomu letošního a příštího roku. Zbylé vozy by měly být dodány do září 2014, součástí dodávky bude i pět elektrobusů.

SOR v tendru porazil polskou společnost Solaris, která v elektronické aukci nabídla vyšší cenu než vítězná firma. Slovenská média v minulosti spekulovala, že podmínky soutěže zvýhodnili právě českého výrobce, jehož vlastníkem je finanční skupina J&T.

SOR prý zahájil výrobou autobusů pro Košice ještě před podpisem smlouvy. Podle dopravce vůči tendru ovšem nepodal námitky žádný z jeho účastníků.

„Výraznou obměnou vozového parku se zvýší komfort a bezpečnost dopravy pro obyvatele města. Předpokládáme, že díky tomu přilákáme zpět cestující, které odradila současná úroveň cestování v městské dopravě,“ uvedl generální ředitel košického dopravního podniku Juraj Hrehorčák. Nákup autobusů bude dopravce financovat z bankovního úvěru.

Dodávka autobusů pro Košice je další velkou zakázkou, kterou letos získaly české firmy od dopravních podniků na Slovensku. Plzeňská Škoda Transportation uspěla v tendru na dodávku tramvají do Bratislavy v hodnotě zhruba 75 milionů eur. Její dceřiná firma, společnost Škoda Electric, pro bratislavský dopravní podnik zase vyrobí 80 nových trolejbusů za 41,6 milionu eur.


Čtěte také:

Škoda Transportation dodá do Bratislavy tramvaje za jednu miliardu

Iveco otevře novou halu a zaměstná 450 lidí

SOR Libchavy dodá stovku autobusů do Bratislavy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web