Stát chystá úpravy 24 železničních přejezdů za téměř dvě miliardy

Ministerstvo dopravy zahájilo přípravu bezpečnostních úprav 24 přejezdů na železničních koridorech za téměř 1,9 miliardy korun. V dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes (MfD). Mezi vybranými místy je i nebezpečný přejezd ve Studénce na Novojičínsku, kde před rokem při srážce kamionu s vlakem zemřeli tři lidé. Stavby ale ještě musí schválit komise úřadu.

 Železniční přejezd
21.7.2016 7:41   |  

Ministerstvo již má hotovou analýzu možných řešení situace na 109 přejezdech na hlavních koridorech, kde vlaky jezdí rychlostí až 160 kilometrů za hodinu. Studie zkoumala různé varianty zvýšení bezpečnosti na přejezdech - například zrušení přejezdu, zachování přejezdu s vyloučením nákladních aut či mimoúrovňové křížení, tedy stavbu mostů a podjezdů. Ministerstvo na základě studie zahájilo přípravu 24 prioritních staveb, řekl deníku Zdeněk Neusar z tiskového oddělení úřadu.

Celkové náklady se odhadují na 1,872 miliardy korun. Nejdražší bude podle MfD stavba mostu místo přejezdu v Pardubicích za 280 milionů. Mimoúrovňové křížení by mělo podle Neusara nahradit také zmiňovaný přejezd ve Studénce.

Ministerstvo dopravy ve Studénce již dříve přislíbilo vybudování podjezdu pod současným přejezdem, pokud se městu podaří vytvořit objížďku, která by z daného místa odvedla nákladní dopravu. Stavby ale ještě musí schválit centrální komise ministerstva, píše deník.


Čtěte také:

Ťok chce po nehodě pendolina stavět bezpečnější přejezdy

Znalec: Zabezpečení přejezdů v Česku je špičkové

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web