Stát loni za dálniční známky utržil 4,4 miliardy korun

Prodej dálničních kuponů na rok 2015 vynesl státu 4,375 miliardy korun, což je meziročně o pět procent více. Vyplývá to z údajů ministerstva dopravy. Platnost loňských ročních a měsíčních kuponů končí dnes. Stát nejvíc utržil za roční kupony. Těch se prodalo 2,15 milionu za celkem 3,2 miliardy korun. Prodej desetidenních známek přesáhl 2,9 milionu kusů a měsíčních se prodalo téměř 560 tisíc kusů.

Mýtná brána
31.1.2016 9:00   |  

Cena dálničních známek na letošní rok je stejná jako loni. Roční kupon pro auta do 3,5 tuny vyjde na 1500 korun, cena měsíčního je 440 korun a cena desetidenního 310 korun. Fond dopravy v minulých dnech varoval před tím, že kvůli zvýšené poptávce v souvislosti s ukončením platnosti loňských známek může být na některých prodejních místech kuponů nedostatek.

„Prodejní místa jsou sice na přelomu ledna a února zásobena větším množstvím ročních dálničních kuponů, ale nemohou být plošně na všechna prodejní místa distribuovány nadměrné objemy těchto kuponů,“ uvedli zástupci fondu na webu.

Ministerstvo dopravy doporučuje kvůli výskytu padělků pořizovat dálniční kupony pouze na oficiálních prodejních místech, tedy na poštách nebo čerpacích stanicích. Jejich aktuální seznam naleznou na webu Státního fondu dopravní infrastruktury.


Čtěte také:

Dálniční papírové kupony zrušíme do tří let, tvrdí ministerstvo dopravy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stávky ve Francii začínají omezovat fungování země

Stávky ve Francii začínají omezovat fungování země

Ve Francii přituhuje. Po rafineriích stávky a odborářské blokády zastavily v noci také jadernou elektrárnu Nogent-sur-Seine, která má výkon srovnatelný s českým Temelínem. Další… více

Komerční prezentace
Mobilní web