Stát může prodat první dvě nepotřebné lokální tratě

Správní rada Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) povolila prodej prvních dvou lokálních tratí, a to Čelákovice–Mochov ve středních Čechách a Čejč–Uhřice u Kyjova na jižní Moravě.

ilustrační foto
16.7.2013 11:32   |  

„Tratě se pokusíme prodat nějakému zájemci, pak přichází v úvahu nějaký svazek obcí a teprve v poslední variantě může dojít ke zrušení,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Kolář. Ten dostal od správní rady zadání, aby po jednání s ministerstvem dopravy vypsal na kupce výběrová řízení. Po několika letech průtahů se tak začíná naplňovat scénář, podle kterého musí zrušení nepotřebné tratě předcházet sondování mezi zájemci o koupi.

Podrobný postup a s ním seznam dvou desítek nepotřebných tratí odsouhlasila už loni vláda. Před prodejem musí správa železnic například nabídnout tratě vojákům. Rezort obrany už ale zmíněné tratě odmítl jako strategicky nedůležité.

Do prodeje půjdou vesměs tratě bez pravidelné dopravy, pouze s občasným provozem.


Čtěte také:

Jiří Kolář: Konec výpravčích v Čechách nehrozí

Transsibiřská trať: Rusko chce protáhnout železnici přes Slovensko do Rakouska

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web