Trasu metra D připraví Metroprojekt, dostane 440 milionů

Projektovou dokumentaci pro novou trasu metra D zpracuje společnost Metroprojekt, materiál vyjde na 440 milionů bez DPH. Stejná firma projektovala i nové stanice metra A do Motola, které cestujícím slouží od loňského roku.

Pražské metro
6.8.2016 12:57   |  

Metro D spojí centrum Prahy s jižní částí města. Projektanti náklady předběžně odhadují na zhruba 50 miliard korun. První část by měla být dokončena do konce roku 2022.

Zda bude předpokládaný termín dodržen, ale není jasné. Roky plánovanou výstavbu totiž komplikují výkupy pozemků. Praha sice nedávno požádala o stavební povolení, podle nedávného vyjádření primátorčiny náměstkyně Petry Kolínské (SZ/Trojkoalice) bude ale řízení přerušeno právě kvůli tomu, že město nemá souhlas všech vlastníků pozemků.


Přečtěte si Žižkovu mají stačit tramvaje, metro D tam podle plánovačů vést nemusí


Trasa metra D povede z Náměstí Míru do Písnice. Jako první se začne stavět část z Pankráce do stanice Depo Písnice, poté přijde na řadu etapa z Pankráce na Náměstí Míru.

Dohromady jde o deset nových stanic. Na nové lince budou jezdit vlaky bez řidiče. Vloni otevřené nové stanice metra A do Motola stály zhruba 20 miliard korun.


Čtěte také:

Stavba metra D začne do tří let. Vlaky pojedou samy

Praha zažádala o stavební povolení pro stavbu trasy metra D

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web