Travel Service klesl zisk o téměř sto milionů, tržby ale přesáhly 15 miliard

Soukromému leteckému dopravci Travel Service klesl v roce 2014 zisk po zdanění na 60 milionů korun. Ve srovnání s předchozím obdobím jde o pokles o téměř sto milionů korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky, kterou společnost poslala do veřejného rejstříku. Výkony společnosti přitom vzrostly o 1,7 miliardy korun na 15,7 miliardy korun

Letoun společnosti Travel Service
4.1.2016 10:41   |  

Podobný výkyv v ziskovosti zaznamenal dopravce i rok předtím, tedy mezi léty 2012 a 2013, kdy se čistý zisk víc než ztrojnásobil na 158 milionů korun.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group. Tu vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Od loňského října drží desetiprocentní podíl v dopravci čínská investiční společnost CEFC, která se rozhodla investovat kromě leteckého dopravce mimo jiné do nákupu podílu ve fotbalové Slávii, Pivovarech Lobkowicz Group nebo v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media. CEFC původně oznámila, že má zájem koupit téměř polovinu letecké společnosti.

Travel Service na trhu působí od roku 1997, je lídrem v charterové dopravě v ČR, na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl trhu má v Polsku. Zároveň je spolumajitelem Českých aerolinií, ve kterých drží 34procentní podíl. Flotilu společnosti tvoří čtyři desítky letadel, pravidelné linky provozuje pod obchodní značkou Smart Wings. Firmy mají povinnost uvést hospodářské výsledky vždy do konce následujícího roku.


Čtěte také:

Travel Service bude mít po letech dálkové letadlo, pošle ho do Karibiku

Číňané provádí v dopravci Travel Service audit, už mají desetinu akcií

Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web