Travel Service omezí lety do Moskvy. Necelé dva měsíce po otevření linky

E15 exkluzivně Česká firma Travel Service sníží počty letů z Prahy do Moskvy na dva týdně. Dopravce, který do metropole Ruska létá pod značkou SmartWings, přitom vlastní linku otevřel teprve koncem března s naplánovanými spoji na každý den. K omezení ho donutila slábnoucí poptávka způsobená sankcemi a propadem rublu. V letových řádech do Ruska škrtají i další společnosti včetně Českých aerolinií.

Letadlo společnosti SmartWings
29.4.2015 15:27   |  

Podle ruských médií Travel Service zachová pouze páteční a nedělní spoje. „Ano, od 20. května dojde ke snížení počtu letů do Moskvy,“ potvrdila serveru E15.cz mluvčí firmy Vlaďka Dufková. Podle ní jde o logický krok. „Museli jsme zareagovat na situaci na trhu,“ dodala.

Mluvčí zároveň upozornila, že v rámci spolupráce s ČSA má Travel Service stále v nabídce tři lety denně, které na lince Praha–Moskva provozují právě České aerolinie.

Travel Service linku zahájil teprve 29. března, odkdy Česko a Rusko zrušily monopol ČSA s Aeroflotem na trhu mezi oběma metropolemi a pustily tam konkurenci. Kromě Travel Servisu začal mezi Moskvou a Prahou létat také ruský dopravce Transaero.

Škrtaly i ČSA

Otevření trhu konkurenci nicméně přišlo ve špatný čas. Zájem o létání mezi Ruskem a zbytkem světa totiž kvůli západním sankcím a propadu rublu všeobecně slábne. České aerolinie přišly už loni na linkách do Ruska o čtvrtinu pasažérů. Podle serveru iDnes.cz firma z důvodu slábnoucí poptávky musela omezit spoje právě do Moskvy, případně na ně nasadila menší letadla. ČSA také odsunuly start nových linek do Kazaně a Kaliningradu.

Největšího ruského dopravce Aeroflot dokonce úbytek ruských turistů donutil úplně zrušit linku z Moskvy do Karlových Varů, kterou operoval od roku 2006. Do Prahy nicméně dál létá.

Cathay Pacific končí v červnu

Naposledy oznámila škrty v letovém řádu americká Delta Air Lines. S Moskvou skončí v závěru letošního roku v rámci širšího úsporného plánu. Hongkongská Cathay Pacific plánuje odstranit ruské hlavní město ze seznamu destinací už v červnu. Lety do Moskvy už omezila Air India, která loni obnovila linky Dillí–Moskva po 15leté přestávce.


Čtěte také:

Stát přišel o většinu v ČSA, podíl získal Travel Service

Ruské aerolinky opouštějí Prahu, drtí je slabý rubl a nezájem cestujících

O lety do Ruska není zájem, ČSA se zaměří na západ

Aerolinky Transaero bourají monopol letů Moskva–Praha

David Vagaday Autor: David Vagaday vedoucí editor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web