Unipetrol si podržel dodávky nafty pro České dráhy | E15.cz

Unipetrol si podržel dodávky nafty pro České dráhy

Naftu pro motorové lokomotivy Českých drah bude následující tři roky dodávat společnost Unipetrol RPA, která je součástí petrochemického holdingu Unipetrol. Vyplývá to z výsledků soutěže zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek. Dodávku 213 milionů litrů nafty vyhrála v soutěži s odhadovanou cenou 4,4 miliardy korun.

"Výběr byl uskutečněn formou elektronické aukce. Jediným hodnotícím kritériem byla cena," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Konečná cena nafty se ale může v budoucnu lišit, bude ji ovlivňovat aktuální cena komodity na burze a kurz dolaru vůči koruně. Výběrové řízení tak bylo hodnoceno na základě marže, kterou si stanovili jednotliví dodavatelé.

Podle serveru iDnes.cz byla nabídka Unipetrolu lacinější o 466 milionů korun než nabídka druhého uchazeče v pořadí, společnosti Čepro. Kontrakt Unipetrolu potrvá od letošního července do konce června 2020.

Komentář Michala Šnobra: Pojištěný zisk otlučeného bodyguarda

Naftu pro České dráhy dlouhodobě dodává společnost Unipetrol, která dopravce palivem zásobuje od roku 2011. Nyní společnost naftu dodává na základě vyhrané soutěže z roku 2014, kdy dodávku 234 litrů vyhrála s cenou 6,7 miliardy korun.

Zatímco elektrickou energii nakupují České dráhy pro všechny ostatní dopravce na tuzemské železnici, palivo si zajišťuje každá společnost samostatně.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!