ÚOHS: Kraj postupoval správně při výběru dopravce pro šumavské lokálky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodl, že Jihočeský kraj postupoval správně při výběru dopravce pro takzvané šumavské lokálky. Zamítl tak návrh Českých drah, které výsledek tendru napadly. Ve výběrovém řízení na zakázku za více než dvě miliardy korun uspěl loni na jaře dopravce GW Train Regio. Ten by měl zajistit obslužnost železničních tratích České Budějovice - Černý Kříž, Číčenice - Nové Údolí a Strakonice - Volary.

vlak společnosti GW Train Regio
22.1.2016 15:26   |  

O rozhodnutí ÚOHS informoval Jakub Straka z kanceláře jihočeského hejtmana. Uvedl, že České dráhy mohou i nyní ve lhůtě 15 dnů od doručení uvedených rozhodnutí opět podat rozklad k předsedovi antimonopolního úřadu. „Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola je však přesvědčen, že jak jednotlivé úkony zadavatele, tak i rozhodnutí ÚOHS mají dostatečnou oporu v zákonech a konečně bude možné uzavřít smlouvu o zajištění železniční dopravy v rámci závazku veřejné služby na uvedených tratích,“ uvedl Straka.

České dráhy skončily v tendru třetí, za vítězným návrhem GW Train Regio byla podle hejtmana vyhodnocena jako druhá nabídka společnosti ARRIVA MORAVA. Předmětem hodnocení byla ekonomická výhodnost nabídek, vedle ceny byla posuzována i kvalita nabízených služeb vyjádřená zejména nadstandardním vybavením vozidel.


Čtěte také:

ÚOHS zrušil výběr vítěze tendru na šumavské lokálky. Kraj volbu zopakoval

Podnákladová cena? Dráhy protestují proti tendru na šumavské lokálky

Tendr na šumavské lokálky se zdrží, Rafaj vyhověl rozkladu ČD

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web