V jednání s Korean Air má Česku pomoci korejský ministr | E15.cz

V jednání s Korean Air má Česku pomoci korejský ministr

V jednání s Korean Air má Česku pomoci korejský ministr
Airbus A330 ČSA
• 
ZDROJ: ČSA

Jan Šindelář

Napětí a komunikační vakuum mezi Českým aeroholdingem a Korean Air trvá a nepodařilo se je zmírnit ani během právě skončené cesty českého premiéra do Jižní Koreje. O oteplení vztahů se bude po rozmluvě s českým ministrem dopravy Danem Ťokem snažit korejský ministr dopravy Suh Seounghwan.

„Šéf Českého aeroholdingu Václav Řehoř na jednání s korejským ministrem dopravy řekl, že Korean Air s námi nekomunikují. Poprosili jsme tedy, aby nám korejská strana pomohla. Korejský ministr dopravy slíbil, že se Korean Air ozve, aby s námi opět začali mluvit,“ sdělil deníku E15 Ťok. Ten byl spolu s Řehořem členem vládní delegace.

Rozpor vznikl loni v létě, když ministr financí Andrej Babiš navzdory smlouvě s Korean Air vyměnil vedení Českého aeroholdingu. Místo Miroslava Dvořáka dosadil do čela letecké skupiny právě Řehoře.

Zástupce rodiny Cho, která korejské aerolinie vlastní, neudobřily ani následné schůzky a komunikace zvadla. Pro budoucnost Českých aerolinií je přitom zásadní spolupráce obou hlavních akcionářů.

Korejci navíc hrají klíčovou roli také u chystaného převodu části akcií ČSA na český Travel Service. To se zatím nestalo, ačkoli úřední procedury už má transakce za sebou.

„Cílem našich jednání bylo diskutovat s korejskými partnery, jak dále rozvíjet ČSA tak, abychom společně naplnili definici strategického partnerství. Aktuálně nepotřebujeme řešit další investice, chceme řešit dlouhodobý rozvoj ČSA,“ doplnil pro E15.cz Řehoř.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!