V Praze se loni více jezdilo. DPP spustí placení jízdenek kartou

Cestující v Praze byli loni opět pilnější. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v roce 2015 utržil za jízdné 4,387 miliardy korun, oproti předcházejícímu roku o 43 milionů více. Přibylo také revizorů, na pokutách podnik vybral přes 132 milionů korun. V prvním čtvrtletí spustí DPP jako novinku pilotní projekt na zaplacení jízdenky v autobusu či tramvaji kartou.

 Ilustrační foto
29.1.2016 15:18   |  

„Kromě výše uvedených legálních tržeb za jízdné loni revizoři chytili 294 tisíc cestujících bez jízdenky. Více než 18 tisíc z nich si nechalo jízdní doklad doma, takže to nebyli typičtí černí pasažéři,“ přiblížil pro server E15.cz další čísla mluvčí DPP Jiří Štábl.

V metropoli se podle mluvčího loni pohybovalo 155 revizorů, nejvíce v historii. „Vyplatilo se. Na postizích a dodatečném jízdném se vybralo 132,64 milionu korun. Stejný počet revizorů se budeme snažit udržet i letos,“ varuje potenciální černé pasažéry mluvčí DPP.

V autobusech na letiště a tramvaj číslo 22 si budou moci cestující koupit lístek platební kartou

Pro vylepšení komfortu cestujících DPP plánuje v prvním čtvrtletí letošního roku spuštění pilotního projektu Platba platební kartou v dopravě: „Půjde o autobusovou linku na letiště a tramvaj číslo 22, kde si budou moci cestující koupit lístek platební kartou.“

Dopravní podnik hl. m. Prahy je největším dopravcem v městské hromadné dopravě v ČR. Ročně přepraví více než miliardu osob a ujede 167,5 milionu kilometrů. Podnik měl k 1. lednu 2016 celkem 10 881 zaměstnanců, z toho 4194 tvoří řidiči MHD. V jeho vlastnictví bylo 1175 autobusů, 921 tramvajových vozů a 730 vozidel metra.

DPP obsluhuje celkem 139 autobusových linek, 21 denních a devět nočních tramvajových linek a tři linky metra. Jediným akcionářem DPP je hlavní město Praha.


Čtěte také:

Potvrzeno. Praha našla náhradu za opencard, začne vydávat Lítačky

Pražské letiště bude v únoru testovat jednadvacetimetrový autobus

Praha bude nově zveřejňovat otevřená data o dopravě

Obliba SMS jízdenek roste. Brňané za ně dali rekordních 67 milionů


 Miroslav Tryner Autor: Miroslav Tryner redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Vybraní testeři si mohou v Singapuru objednat zdarma jízdu autonomním vozem. Asijská metropole se tak stala prvním místem na světě, kde začalo jezdit se zákazníky "samořídící"… více

Mobilní web