Vagony po nehodách mizejí z polí jen pomalu, připrava tendrů trvá dlouho

Okolí kolejí po železničních nehodách často stále „zdobí“ havarované vagony. Státní společnosti ČD Cargo se totiž nedaří vozy rychle zlikvidovat mimo jiné kvůli složité přípravě tendrů. Dále se zatím dostal případ vykolejených vagonů v České Třebové.

Poházené vagony na poli u Převýšova na Královéhradecku
10.3.2015 16:34   |  

Nehodu na začátku loňského léta způsobil vlak AWT, který projel návěstidlo a naboural do stojící soupravy ČD Cargo. „Před vypsáním tendru na šrotařskou firmu bylo nutné vyjasnit právní povinností mezi viníkem nehody, vlastníkem vozů firmou Wagon Servis Trenčín a dopravcem vozů, kterým bylo ČD Cargo. Proto časová prodleva,“ uvedla mluvčí mateřských Českých drah Radka Pistoriusová.

Tendr už má svého vítěze, nyní se podle ní řeší vstup na pozemek, který patří městu Česká Třebová. „Po podpisu smlouvy by samotný proces likvidace vozů spolu s úpravou pozemku měl proběhnout do čtrnácti dnů od předání vozů. Termín předání vozů se předpokládá v březnu,“ doplnila mluvčí.

Poházené vagony stále zdobí pole i po loňské nehodě u Převýšova na Královéhradecku. Podle Pistoriusové je případ „ve stadiu vyhlášení tendru na subjekt, který provede fyzickou likvidaci vozů“. Kdy bude šrot odklizen, není jasné. Zda ČD Cargo platí nějaké odškodné majitelům pozemků, firma nesdělila.


Čtěte také:

Dráhy po více než třech letech nechají opravit rozpáraný pantograf

České dráhy zbrojí na Hamburk, do vagonů dají přes miliardu

Dráhy opraví východoněmecké patrové vagony, „žabotlamy“ tím skončí

Škoda Transportation dodá drahám vlaky pro dálkovou dopravu

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy Fotogalerie

Internetový obchod Amazon plně zprovoznil svůj areál ve středočeské Dobrovízi. Zástupci firmy a obce Dobrovíz dnes společně přestřihli pásku u nové skladovací věže distribučního… více

Mobilní web