Vedení londýnského metra odložilo zahájení nočního provozu | E15.cz

Vedení londýnského metra odložilo zahájení nočního provozu

Vedení londýnského metra odložilo zahájení nočního provozu
ilustrační foto, Londýn, metro
• 

ČTK

Vedení londýnského metra odložilo na neurčito zahájení nočního provozu, které se plánovalo na 12. září. Rozhodlo se tak, aby umožnilo dokončit vyjednávání s odbory. Oznámila to londýnská dopravní společnost TFL (Transport for London).

Londýnské metro, které denně přepraví až čtyři miliony cestujících, mělo od 12. září jezdit o víkendech nepřetržitě i přes noc. Zavedení projektu Night Tube na některých linkách slíbil obyvatelům metropole její starosta Boris Johnson a přes protesty odborů dosud odmítal termín odložit.

Odbory nedávno ochromily dopravu v Londýně dvěma stávkami na podporu svých požadavků, aby se v důsledku nepřetržitého provozu zlepšily finanční a pracovní podmínky zaměstnanců. Úřady navzdory stávkám odmítaly přistoupit na tyto požadavky, ale nedávno vyjádřily připravenost o nich znovu jednat.

Odbory v pondělí oznámily, že zaměstnanci londýnského metra zatím odložili další dvě stávky naplánované na konec tohoto týdne. Důvodem byl pokrok v jednání mezi zástupci tří odborových svazů a firmou o zavedení celonočního provozu. Rovněž varovaly, že pokud se nepodaří uzavřít dohodu, nebo bude celonoční provoz zahájen bez dohody, budou stávkovat 8. a 10. září.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!