Virgin America má dva zájemce, k jejímu prodeji by mohlo dojít příští týden

Americká letecká společnost Virgin America, kterou vlastní britský miliardář Richard Branson, by možná už příští týden mohla změnit majitele. S nabídkou se ozvaly dvě konkurenční společnosti – JetBlue Airways a Alaska Air Group.

 Letadlo společnosti Virgin America.
29.3.2016 15:53   |  

O možném prodeji Virgin America minulý týden informovala agentura Bloomberg. Firma, kterou Branson založil v roce 2007, měla být aktivní při snahách kontaktovat potenciální kupce. Po necelém týdnu už jsou známi dva konkrétní kandidáti.

JetBlue Airways je pátou největší leteckou společností ve Spojených státech a specializuje se na nízkonákladové lety. Firma se sídlem v New Yorku má hlavní pole působnosti na východním pobřeží a její motivací pro nákup Virgin America by bylo větší zapojení na západě USA.

Druhým nejvážnějším zájemcem je Alaska Air Group, holdingová společnost, která vlastní Alaska Airlines a Horizon Air. Také v tomto případě jde zájemci hlavně o výraznější uplatnění na západě, uskutečněním obchodu by zároveň rozšířil svou letovou síť i do Mexika.

Virgin America se daří nejvíc v historii

Podle zdrojů agentury Bloomberg v současnosti probíhají jednání a prodej by mohl proběhnout už příští týden. Proces však může natáhnout vstup dalšího zájemce či váhání ze strany Virgin America, protože stále existuje možnost, že vše rozmyslí a zůstane nezávislá.

Zprávy o možném prodeji Virgin America přicházejí v době, kdy se společnosti významně daří. Za loňský rok vykázala zisk ve výši 201,5 milionů dolarů (asi 4,9 miliardy korun), což je nejvíc v její historii.


Dále čtěte:

Bransonovy americké aerolinky jsou prý na prodej, firma už má zájemce

Americké aerolinie trápí tvrdá konkurence a vir zika

Autor: Adam Štěpánek redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web