Všechny vlaky ve Francii budou mít do příštího roku internet

Veškeré železniční spoje ve Francii budou nejpozději na konci příštího roku umožňovat cestujícím připojení k internetu. Oznámilo to dnes vedení francouzských státních drah SNCF. V českých vlacích připojení na internet zatím moc není, z 6800 denně vypravených vlaků budou mít Wi-Fi čtyři stovky z nich.

Vlak TGV francouzského státního dopravce SNCF
10.2.2015 16:10   |  

„Budeme plně spolupracovat s operátory a bez falešných slibů můžeme říci, že do konce roku 2016 všechny francouzské vlaky budou bezpochyby přijímat internet,“ ujistil na tiskové konferenci v Paříži předseda SNCF Guillaume Pepy.

V Česku byla v prosinci Wi-Fi ve spojích SuperCity Pendolino od Františkových Lázní přes Plzeň, Prahu, Pardubice a Olomouc po Ostravsko a v pěti desítkách regionálních souprav RegioPanter a RegioShark v různých místech ČR.

Letos se má Wi-Fi rozšířit na linku railjetů Praha - Brno - Rakousko a na expresní spoje z Prahy přes Olomouc a Ostravu na Slovensko, nebo mezi Ostravskem, Zlínskem a Břeclaví.

Wi-Fi a České dráhy
České dráhy v současnosti nabízejí Wi-Fi připojení k internetu již v téměř dvou stovkách svých vozů. Jedná se především o Pendolina, kde je dostupný také vlakový portál, regionální soupravy RegioPanter a RegioShark. Letos by se měl zvýšit počet vozů s připojením na internet na dvojnásobných 400. Společnost denně vypraví v průměru asi 6800 vlaků.
Wi-Fi je dostupná také ve vybraných vozech a spojích partnerských železnic ze Slovenska a Rakouska, které jezdí na našem území pod hlavičkou Českých drah.

Čtěte také:

Dráhy zdvojnásobí počet vozů s Wi-Fi na celkových 400

České dráhy po dlouhých letech splatily pendolina

Francouzské dráhy přesunou část IT služeb do Česka a Polska

Autor: pav, čtk

Komentáře

Čtěte také

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Internetová televize Stream TV provozovaná vyhledávačem Seznam.cz hodlá letos navýšit peníze na původní tvorbu. Ještě na jaře server ohlásil zvýšení investic o padesát procent,… více

Komerční prezentace
Mobilní web