Abramovič dal k pronájmu luxusní jachtu za 4,8 milionu na den

20.7.2011 20:36   |  

Majitele fotbalové Chelsea Romana Abramoviče zřejmě už po půl roce omrzela luxusní jachta Eclipse za 300 milionů liber. Podle britských médií ji dal ruský miliardář k pronájmu za 175 tisíc liber za den (asi 4,8 milionu korun).

Eclipse dlouhá 167 metrů je považována ze největší soukromou jachtu na světě. O její provoz, který se odhaduje na padesát milionů liber ročně, se stará 70 členů posádky. Jejich služby jsou zahrnuty v ceně pronájmu.

Loď, jejíž jedno natankování vyjde na 400 tisíc liber, má vlastní obranný protiraketový systém, neprůstřelná skla a pancéřované zdi. Nechybí ani dva bazény, z nichž jeden může po vypuštění sloužit jako taneční parket, dvě přistávací plochy pro vrtulníky, nebo ponorka, která se může ponořit až do hloubky 48 metrů.

Čtěte také: Abramovič prý už nepatří do trojice nejbohatších Rusů

Abramovič si Eclipse nechal vyrobit koncem roku 2008, kvůli průtahům při výrobě ji však převzal až loni v prosinci. Podle listu Daily Mail však od té doby na palubě nové lodi strávil jen několik hodin.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web