Aegon nabízel pojistku jako spořicí účet

16.11.2010 7:31   |  

Pojišťovna Aegon posledních několik měsíců prostřednictvím jednoho ze svých finančních poradců nabízela životní pojistku, která se dle propagačních materiálů tvářila jako standardní osobní spořicí účet s lákavým úrokem od pěti procent ročně. To se nelíbí České národní bance (ČNB), která celou věc začala prošetřovat.

„Tuzemské pojišťovny jsou oprávněny provozovat pouze pojišťovací činnost,“ řekl deníku E15 mluvčí ČNB Tomáš Zimmermann. Podle něj mohou pouze zprostředkovávat bankovní produkty anebo nabízet životní pojištění s určitou spořicí složkou.

Centrální banka proto pojišťovnu Aegon začala vyšetřovat, zda neporušila zákon o pojišťovnictví. Pokud ano, pojišťovně by hrozila pokuta až 50 milionů korun. V rámci dalšího šetření centrální banka také zkoumá, zda nedošlo k porušení pravidel ochrany spotřebitele.

Poradce pojišťovny Aegon Jiří Dinga, jenž je na letácích uveden jako kontaktní osoba, teď s projektem couvá. „Je to asi půl roku starý nápad. Pokusil jsem se vytvořit leták, který zaujme. Později jsem ovšem zjistil, že obsahuje nepravdivé informace,“ uvedl Dinga. Inzerát se objevil například na webu Tanden.cz, jehož je Dinga provozovatelem. Nabídku podle něj nikdo nevyužil.

Podle mluvčí Aegonu Ivany Dingové (není v příbuzenském vztahu s poradcem Dingou) ovšem existuje minimálně jeden klient, kterého nabídka oslovila. „Leták o vkladovém účtu není marketingovým materiálem společnosti Aegon Pojišťovna,“ prohlásila Dingová s tím, že spolupracovníci pojišťovny mají zakázáno vytvářet vlastní propagační materiály. Aegon se o nabídce dozvěděl až v těchto dnech, nabídku stáhl a nyní prošetřuje okolnosti.

Jak Aegon lákal klienty

Autor: Patrik Šilhavý

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web