Aegon vstupuje do neživotního pojištění

20.4.2010 15:07   |  

Pojišťovna Aegon začne letos do konce prvního pololetí poskytovat také služby neživotního pojištění. Informaci E15 potvrdila mluvčí Aegon Ivana Dingová, další podrobnosti nechtěla sdělit.

Aegon na poskytování neživotního pojištění už získala licenci od České národní banky. Dosud zde působí jako životní pojišťovna a penzijní fond. „Vstup do neživotního pojištění bude z hlediska konkurence na trhu určitě pozitivní, pro zákazníky by mohl přinést tlak na cenu hlavně v oblasti majetkového pojištění,“ komentoval šéf České asociace pojišťoven Tomáš Síkora.

V oblasti životního pojistek se Aegon zaměřuje hlavně na movitější klientelu, podle informací E15 však v neživotních pojistkách – včetně havarijního pojištění a povinného ručení- bude mířit i na širší veřejnost.

Pojišťovací společnost Aegon patří mezi deset největších pojišťoven na světě, do Česka vstoupila před pěti lety. Aegon ČR loni vykázala objem předepsaného pojistného ve výši 671 milionů korun, což z hlediska podílu na trhu životního pojistění představuje 1,1 procenta.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web