Agentura Moody's srazila hodnocení irských bank

18.4.2011 12:31   |  

Ratingová agentura Moody's dnes srazila úvěrové hodnocení irských bank, které podléhají vládní garanci. Informovala o tom agentura AFP. O dva stupně klesl rating bank jako Allied Irish Banks (AIB), Bank of Ireland (BoI), EBS Building Society a Irish Life & Permanent (IL&P). Moody's snížila úvěrové hodnocení o jeden stupeň i ICS Building Society. V současné době se tak BoI a ICS mají rating "Ba1", zatímco AIB, EBS a IL&P mají "Ba2".

K tomuto kroku se Moody's odhodlala jen pár dní poté, co snížila úvěrové hodnocení samotného Irska, a to o dva stupně z „Baa1“ na „Baa3“. Výhled ratingu je negativní, což znamená, že agentura může hodnocení opět snížit. Hlavním důvodem je především výhled nízkého ekonomického růstu a nejistota, která vyplývá z budoucího a stálého Evropského stabilizačního mechanismu, který by měl začít fungovat od poloviny roku 2013. Moody's se domnívá, že Dublin bude muset přijmout další úsporná opatření, aby se Irsku podařilo naplnit jeho rozpočtové cíle. Finanční postavení země může negativně ovlivnit i zvyšování hlavní úrokové sazby ze strany Evropské centrální banky.


Čtěte také: Moody's snížila rating Irska, bojí se slabého růstu


Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Bohumil Pečinka: Tajenka jménem Babiš

Bohumil Pečinka: Tajenka jménem Babiš

Zdálo by se, že po středečním hlasování o protikuřáckém zákonu se schyluje k velké krizi ve vládní koalici. Nic není vzdálenější realitě. Všechno bude, jak bylo. více

Komerční prezentace
Mobilní web