Agentura Moody's srazila hodnocení irských bank

18.4.2011 12:31   |  

Ratingová agentura Moody's dnes srazila úvěrové hodnocení irských bank, které podléhají vládní garanci. Informovala o tom agentura AFP. O dva stupně klesl rating bank jako Allied Irish Banks (AIB), Bank of Ireland (BoI), EBS Building Society a Irish Life & Permanent (IL&P). Moody's snížila úvěrové hodnocení o jeden stupeň i ICS Building Society. V současné době se tak BoI a ICS mají rating "Ba1", zatímco AIB, EBS a IL&P mají "Ba2".

K tomuto kroku se Moody's odhodlala jen pár dní poté, co snížila úvěrové hodnocení samotného Irska, a to o dva stupně z „Baa1“ na „Baa3“. Výhled ratingu je negativní, což znamená, že agentura může hodnocení opět snížit. Hlavním důvodem je především výhled nízkého ekonomického růstu a nejistota, která vyplývá z budoucího a stálého Evropského stabilizačního mechanismu, který by měl začít fungovat od poloviny roku 2013. Moody's se domnívá, že Dublin bude muset přijmout další úsporná opatření, aby se Irsku podařilo naplnit jeho rozpočtové cíle. Finanční postavení země může negativně ovlivnit i zvyšování hlavní úrokové sazby ze strany Evropské centrální banky.


Čtěte také: Moody's snížila rating Irska, bojí se slabého růstu


Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web