Sazka už dospěla k nejhoršímu úvěrovému hodnocení

13.1.2011 18:12   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) "degradovala" Sazku z "CC" na "D", nejnižší stupeň úvěrového hodnocení.

Hlavním důvodem snížení úvěrového hodnocení Sazky je nedodržení splátky dluhopisu v objemu 215 milionů eur (5,24 miliardy korun) se splatností do roku 2012. K tomu mělo dojít ve středu 12. ledna letošního roku.

Sazka držitele dluhopisů 6. ledna letošního roku informovala, že nebude schopná zaplatit jistinu, ale pouze úroky z dluhopisů. Společnost současně sdělila, že začala jednat ohledně vyřešení své dluhové situace.

Agentura S&P dodala, že snížení ratingu dále odráží i neschopnost Sazky vyjednat dohodu s jejími věřiteli ohledně krátkodobých úvěrů, které měly splatnost v posledních dvou týdnech prosince roku 2010.

Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund dnes potvrdil, že společnost uhradila úroky dluhopisů, vydaných v souvislosti s financováním výstavby O2 arény v Praze. Uhrazená splátka úroků, odpovídající splátkovému kalendáři, činila 9,2 milionu eur (225 milionů korun). „Ke zbývajícím a dalším otázkám se vyjádříme na páteční tiskové konferenci,“ dodal.

Autor: mediafax, čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web