Sazka už dospěla k nejhoršímu úvěrovému hodnocení

13.1.2011 18:12   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) "degradovala" Sazku z "CC" na "D", nejnižší stupeň úvěrového hodnocení.

Hlavním důvodem snížení úvěrového hodnocení Sazky je nedodržení splátky dluhopisu v objemu 215 milionů eur (5,24 miliardy korun) se splatností do roku 2012. K tomu mělo dojít ve středu 12. ledna letošního roku.

Sazka držitele dluhopisů 6. ledna letošního roku informovala, že nebude schopná zaplatit jistinu, ale pouze úroky z dluhopisů. Společnost současně sdělila, že začala jednat ohledně vyřešení své dluhové situace.

Agentura S&P dodala, že snížení ratingu dále odráží i neschopnost Sazky vyjednat dohodu s jejími věřiteli ohledně krátkodobých úvěrů, které měly splatnost v posledních dvou týdnech prosince roku 2010.

Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund dnes potvrdil, že společnost uhradila úroky dluhopisů, vydaných v souvislosti s financováním výstavby O2 arény v Praze. Uhrazená splátka úroků, odpovídající splátkovému kalendáři, činila 9,2 milionu eur (225 milionů korun). „Ke zbývajícím a dalším otázkám se vyjádříme na páteční tiskové konferenci,“ dodal.

Autor: mediafax, čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web