AIG hlásí zisk 1,5 miliardy dolarů

7.5.2010 17:31   |  

Americký pojišťovací ústav American International Group (AIG) hospodařil v prvním čtvrtletí se ziskem 1,45 miliardy dolarů (asi 29,6 miliardy Kč), zatímco před rokem měl ztrátu 4,35 miliardy dolarů. Společnost rovněž oznámila, že splátka půjčky od americké vlády je na cestě.

Firma dosáhla již třetího čtvrtletního zisku v řadě zejména díky nižším odpisům a lepšímu investičnímu portfoliu. Zisk na jednu akcii činil 2,16 dolarů proti ztrátě 39,67 USD před rokem. Celkové výnosy od ledna do března činily 16,3 miliardy dolarů.

„Ve čtvrtletí jsem vydělali reálné peníze a dosáhli jsme výrazného pokroku v postavení společnosti do budoucna,“ řekl Benmosche. Ten také po oznámení výsledku uvedl, že pojišťovna je na cestě k tomu, aby splatila vládní půjčku ve výši 182,3 miliardy dolarů. K tomu jí pomůže prodej dvou velkých životních pojišťoven v zahraničí, za které AIG získala na 51 miliard dolarů.

Akcie AIG na americkém trh po oznámení posílily o 1,7 procenta na 37,39 dolarů za akcii. O začátku roku si titul již připsal 23 procent.

AIG je jednou z největších obětí globální finanční krize. V roce 2008 se dostala do tak vážných potíží, že se neobešla bez intervence americké vlády. Ta jí poskytla chybějící kapitál a nyní v AIG drží skoro 80 procent akcií.

Vláda nyní zvažuje plán, podle kterého by převedla preferované akcie AIG na veřejně obchodovatelné cenné papíry a firmu by během dvou let prodala na trhu. Agentura Bloomberg na základě svých zdrojů napsala, že pokud AIG se svou strategií vzbudí zájem investorů, plán na prodej pojišťovny by mohl být oficiálně oznámen již v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web