AIG uzavře registraci investorů pro AIA dříve díky silné poptávce

18.10.2010 10:36   |  

Americká pojišťovna American International Group (AIG) uzavře registraci zájemců z řad institucí o primární nabídku akcií své asijské divize AIA o dva dny dříve, než se původně plánovalo. Reaguje tak na silnou poptávku, uvedl dnes informovaný zdroj agentury Reuters. Dnes AIG otevřela registraci zájemců o akcie AIA pro veřejnost.

AIG chce získat prvotní nabídkou svých akcií na hongkongské burze až 20,5 miliardy dolarů (359 miliard korun). Emise se zřejmě stane třetím největším primárním prodejem akcií vůbec po emisích čínských bank Agricultural Bank of China a ICBC.

Předpokládá se, že z velkých čínských institucí se o akcie z primární nabídky AIA budou zajímat státní fond China Investment Corp a pojišťovny China Life a Ping An Insurance, napsala podle stejného zdroje agentura Reuters.

Akce bude největší primární nabídkou hongkongské burzy a také vůbec největší primární nabídkou akcií pojišťovny. AIA se chystá prodat až 8,08 miliardy akcií a orientační rozpětí emisní ceny stanovila o víkendu na 18,38 až 19,68 hongkongského dolaru. Cenu hodlá určit 21. října a s akciemi by se mělo začít obchodovat 29. října.

AIG se k nabídce akcií uchýlila poté, co na počátku června britská pojišťovna Prudential odmítla koupit AIA od AIG za 35,5 miliardy dolarů USD kvůli vysoké požadované ceně. AIG se v září 2008 ocitla na pokraji kolapsu a musela ji zachraňovat americká vláda za cenu, která už přesáhla 180 miliard dolarů. Prodejem AIA chce AIG splatit část vládní pomoci.

AIA je největší životní pojišťovnou v Asii s více než 23 miliony pojistek.


Zahraniční akcie online sledujte ZDE.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web