Air Bank letos zatím v zisku 39 milionů, černá čísla očekává i za celý rok

Air Bank ze skupiny PPF Petra Kellnera, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, hospodařila v 1. čtvrtletí letošního roku 2014 s čistým ziskem 39 milionů korun. Banka vykázala zisk 61 milionů korun i ve stejném období loni, letos se jí to ale podařilo bez vlivu mimořádných výnosů. Banka letos poprvé očekává zisk i za celý rok.

 Air banka
12.5.2014 15:23   |  

Počet klientů banky se ke konci března 2014 meziročně zvýšil o 111 procent na 242 tisíc. Počet otevřených běžných účtů vzrostl o 175 procent na 186 tisíc a počet spořicích účtů o 79 procent na 176 tisíc. Spolu s tím se zvýšil i objem vkladů klientů o 25 procent na 47 miliard korun.

Nejrychleji rostoucím produktem se v meziročním srovnání staly spotřebitelské úvěry. Čisté portfolio spotřebitelských úvěrů se meziročně zvýšilo o 476 procent na 3,5 miliardy korun. V prvním čtvrtletí letošního roku poskytl finanční ústav klientům spotřebitelské úvěry za téměř miliardu korun.

Zisk o rok dříve

Díky pozitivnímu vývoji obchodních i finančních výsledků tak očekává Air Bank kladný hospodářský výsledek už v letošním roce. Původně se plánovala dostat do zisku až v roce 2015.

„Dosáhnout toho chceme především dalším zvyšováním počtu aktivních klientů a růstem úvěrového portfolia,“ řekl Erich Čomor, generální ředitel Air Bank. I růst úvěrů bude muset výrazně zrychlit. Bance by k tomu mělo pomoci spuštění hypoték, ke kterému může dojít ještě letos.

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu fungovat v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare.

Lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.


Čtěte také:

Malé banky výrazně snižují předchozí ztráty

Banky hledají, jak vydělat na bezplatných účtech


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web