Air Bank rychle přibývají klienti, pololetní zisk jí stoupl o 35 procent

V letošním prvním pololetí stoupl Air Bank čistý zisk meziročně o 35 procent na 216 milionů korun. Bance, kterou ovládá skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, dále rychle přibývají klienti a zvýšil se jí také objem vkladů i úvěrů.

Pobočka Air Bank ve Vodičkově ulici v Praze
12.8.2015 11:06   |  

Počet zákazníků banky ke konci června meziročně stoupl o 38 procent na 366 tisíc. Počet otevřených běžných účtů vzrostl o 57 procent na 332 tisíc a počet spořicích účtů o 30 procent na 245 tisíc. Objem vkladů meziročně vzrostl o 23 procent na 61,4 miliardy korun a celkový objem úvěrů o dvě procenta na 25,4 miliardy korun.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla meziročně o 21 procent na 68,5 miliardy korun. Vlastní kapitál banky se zvýšil o osm procent na 4,8 miliardy korun.

Menší banky lákají na bezplatné služby

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group, do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.


Čtěte také:

PPF zvýšila podíly v Home Credit a Air Bank, prodala část Eldorada

Air Bank stoupl v prvním čtvrtletí zisk na 129 milionů korun

Air Bank se loni dostala do zisku. O rok dříve, než čekala

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web