Air Bank se loni dostala do zisku. O rok dříve, než čekala

Air Bank, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, vytvořila v roce 2014 čistý zisk 313 milionů korun. O rok dříve hospodařila se ztrátou 80 milionů korun. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Původně Air Bank očekávala zisk až v roce 2015.

 Airbank
27.3.2015 10:47   |  

Počet klientů banky se ke konci roku 2014 meziročně zvýšil o 49 procent na 318 tisíc. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů vzrostl o čtvrtinu na 54,7 miliardy korun. Celkový objem úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o osm procent na 25,1 miliardy korun.

„V loňském roce se nám nadále dařilo zvyšovat výnosy banky mnohem rychlejším tempem, než rostly provozní náklady. Vůbec nejrychleji rostly výnosy ze spotřebitelských úvěrů, které jsme spustili teprve před dvěma lety,“ uvedl finanční ředitel Air Bank Pavel Pfauser.

V loňském roce se nám nadále dařilo zvyšovat výnosy banky mnohem rychlejším tempem, než rostly provozní náklady

Konsolidované provozní výnosy Air Bank se meziročně zvýšily o 49 procent na 3,4 miliardy korun. Konsolidované správní a režijní náklady meziročně narostly o 11 procent na 1,2 miliardy korun a celkové konsolidované provozní náklady o 27 procent na tři miliardy korun.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla ke konci roku 2014 meziročně o 21 procent na 63 miliard korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 19 procent na 4,7 miliardy korun.

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.


Čtěte také:

Raiffeisen prodává ztrátovou banku Zuno

Equa bank nabízí účet zdarma, není jediná

Air Bank chystá hypotéky, zatím bude jen refinancovat

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš je po protikuřáckém zákonu otrávený, Sobotka podle něj lže

Babiš je po protikuřáckém zákonu otrávený, Sobotka podle něj lže aktualizováno

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš je po dnešním hlasování Sněmovny o protikuřáckém zákonu "otrávený" z dění ve vládní koalici. Novinářům v Bruselu řekl, že premiér… více

Komerční prezentace
Mobilní web