Air Bank zatím rozpůjčovala 1,1 miliardy

Za necelých osm měsíců, během nichž nejmladší tuzemská banka ze skupiny PPF nabízí spotřebitelské úvěry, rozpůjčovala 1,1 miliardy korun. To je o poznání méně, než 43 miliard korun vybraných za dobu existence od klientů na vkladech.

 Air Bank
24.6.2013 7:59   |  

Poměr úvěrů ke vkladům, který u největších tuzemských bank dosahuje 70 procent, se v případě Air Bank pohybuje na úrovni 2,6 procenta. „Je to způsobeno tím, že půjčky poskytujeme teprve od listopadu 2012 a nemáme v nabídce refinancování ani konsolidaci půjček, hypotéky nebo podnikatelské úvěry,“ vysvětluje mluvčí banky Vladimír Komjati, který dodal, že vše zatím odpovídá plánu.

Banka spotřebitelské úvěry nabízí teprve od konce loňského října. Za stejné období ale získala na vkladech přes deset miliard korun. Takže jí objem vkladů roste výrazně rychleji než objem poskytnutých úvěrů. Banky mají v současném krizovém období obecně problém umisťovat prostředky, které si u nich na horší zítřky ukládají fyzické osoby i podnikatelé. Zadlužovat se dnes chce málokdo.

Ani Air Bank, která všem řádně platícím úvěrovým klientům slibuje úrokovou sazbu 8,9 procenta, nepůjčí každému. „V praxi zatím uspěla zhruba polovina žádostí, v druhé polovině případů jsme žadatelům o půjčku v jejich vlastním zájmu nepůjčili,“ přiznal Komjati. Podle Komjatiho zatím nemá problémy se splácením 96 procent úspěšných žadatelů, a tak si nadále drží sazbu 8,9 procenta. Průměrná sazba celého klientského portfolia je 8,95 procenta. Z toho vyplývá, že čtyřem procentům klientů, kteří nespláceli včas, se sazba razantně zvýšila.


Čtěte také:

Ztrátu Air Bank zmírnil prodej dluhopisů

Air Bank je ve ztrátě, velkým bankám ale přetáhla přes 100 tisíc klientů

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny Fotogalerie

Již více než pět milionů prodaných kusů Škoda Octavia dělá z tohoto vozu nejdůležitější model ve stodvacetileté historii mladoboleslavské automobilky. Po ovládnutí společnosti… více

Mobilní web