Akcie Erste koupil její manažer

Na nákupy akcií své banky si v minulém týdnu vyrazil člen dozorčí rady Erste Group, Wilhelm Rasinger. Na burze pořídil dva tisíce akcií rakouské finanční skupiny, za které zaplatil přes 37 tisíc eur, v přepočtu více než milion korun. Během uplynulých dvou měsíců se stal už druhým manažerem Erste, který investoval do akcií svého podniku.

 Erste (ilustrační foto)
30.9.2014 7:21   |  

Začátkem srpna koupil bezmála osm tisíc akcií člen nejužšího vedení Erste a někdejší šéf České spořitelny Gernot Mittendorfer. Udělal tak největší manažerský nákup akcií své banky za více než šest let. Miliony na burze tehdy utratil jen tři dny poté, co akcie Erste propadly po oznámení pololetní ztráty převyšující miliardu eur.

Rasinger nakoupil vlivem dalšího propadu kurzu ještě levněji. Zatímco Mittendorfer dal za jednu akcii v přepočtu kolem 543 korun, člen dozorčí rady nakupoval za cenu o 30 korun nižší. „Nákup akcií ze strany managementu je trhem obvykle vnímán pozitivně,“ uvádí Milan Lávička z J&T Banky.


Čtěte také:

Exšéf České spořitelny koupil akcie Erste

Černé vyhlídky Erste: kvůli Maďarsku přijde o deset miliard

Autor: buk

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web