Akcie polské PZU bude v Česku nabízet i Fio burzovní společnost

23.4.2010 11:53   |  

Fio, burzovní společnost, bude dalším z českých obchodníků s cennými papíry, který klientům nabízí zúčastnit se primárního úpisu akcií polské pojišťovny PZU na varšavské burze. Úpis pro individuální investory začne 28. dubna ráno.

Počet vydávaných akcií pojišťovací společnosti Powszechny Zaklad Ubezpieczeń, které se budou obchodovat na varšavské burze, činí 25 819 337. Cena jedné akcie při primárním úpisu se pohybuje v rozmezí 283,5 – 312,5 polských zlotých a individuální investoři mohou upsat minimálně 3, maximálně 30 akcií.

PZU patří mezi největší pojišťovny v Polsku a operuje též i v ostatních zemích střední a východní Evropy. Pojišťuje více než 25 milionů Poláků, přičemž těží z dvousetleté tradice v oblasti pojišťovnictví. Vyjma oblasti pojišťovnictví PZU Group vlastní třetí největší penzijní fond v Polsku a investiční fond. Podíl vydaných akcií na celkovém kapitálu činí až 29,9 procent.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web