Akcie polské PZU bude v Česku nabízet i Fio burzovní společnost

23.4.2010 11:53   |  

Fio, burzovní společnost, bude dalším z českých obchodníků s cennými papíry, který klientům nabízí zúčastnit se primárního úpisu akcií polské pojišťovny PZU na varšavské burze. Úpis pro individuální investory začne 28. dubna ráno.

Počet vydávaných akcií pojišťovací společnosti Powszechny Zaklad Ubezpieczeń, které se budou obchodovat na varšavské burze, činí 25 819 337. Cena jedné akcie při primárním úpisu se pohybuje v rozmezí 283,5 – 312,5 polských zlotých a individuální investoři mohou upsat minimálně 3, maximálně 30 akcií.

PZU patří mezi největší pojišťovny v Polsku a operuje též i v ostatních zemích střední a východní Evropy. Pojišťuje více než 25 milionů Poláků, přičemž těží z dvousetleté tradice v oblasti pojišťovnictví. Vyjma oblasti pojišťovnictví PZU Group vlastní třetí největší penzijní fond v Polsku a investiční fond. Podíl vydaných akcií na celkovém kapitálu činí až 29,9 procent.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice Fotogalerie

Stát půjčí těžební společnosti OKD, která je v úpadku, 700 milionů korun. Na středečním jednání o tom rozhodla vláda. Peníze půjčí státní podnik Prisko, který spadá pod… více

Mobilní web