Akvizici Telefóniky financuje osm bank, vede je Société Générale

Nákup podílu 69,4 procenta v české Telefónice financuje pro skupinu PPF osm velkých evropských bank. Aranžérem emise je podle informací E15 Société Générale. V bankovním konsorciu dále jsou UniCredit Group, KBC, Citi, Crédit Agricole, britské HSBC a RBS a Deutsche bank.

 Budova Telefónica O2 (ilustrační foto)
4.11.2013 19:09   |  

Banky se na financování kupní ceny, která je stanovena na 2,5 miliardy eur, podílejí zcela rovným dílem. Podmínky účastnickým bankám umožňují financování dále přeprodávat – je tedy možné, že se k syndikátu v další fázi dostanou i lokální hráči.

Podle informací E15 osm zmíněných bank schválilo pro PPF úvěrové rámce každá ve výši 450 milionů eur, celkem tedy 3,6 miliardy eur. To může znamenat, že další financování může PPF využít ve chvíli, kdy bude chtít dát nabídku na odkup minoritním akcionářům Telefóniky, kteří drží zbylých zhruba třicet procent. Pokud by odkup minoritních podílů realizovala při akviziční ceně, hodnota transakce by se zvýšila právě na 3,6 miliardy eur.


Kellnerova PPF kupuje většinu v české Telefónice. Čtěte více:

Kellner dá za podíl v české Telefónice 2,5 miliardy eur

Jan Sedlák: PPF jde za svým, jen trochu oklikou

Prodej Telefóniky O2 aukci nezastaví

Autor: Tereza Zavadilová, Tomáš Skřivánek

Komentáře

Čtěte také

Středomoří je plné migrantů, počítá se s 300 tisíci lidmi

Středomoří je plné migrantů, počítá se s 300 tisíci lidmi

Až čtrnáctkrát více uprchlíků než z Turecka do Řecka proudí nyní z Libye do Itálie. Středomořská migrační trasa ještě nikdy nebyla tak vytížená, řekl německým médiím skupiny Funke… více

Komerční prezentace
Mobilní web