Allianz má nižší zisk, vyplatí ale rekordní dividendu

Největší evropské pojišťovně Allianz klesl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 3,1 procenta na 1,22 miliardy eur (33,4 miliardy korun). Slabší výsledky způsobila hlavně americká divize správy majetku Pimco, která se potýká s odlivem peněz.

 Sídlo Allianz v Berlíně
26.2.2015 9:23   |  

Výnosy ale pojišťovně o 12 procent vzrostly a dosáhly 30,1 miliardy eur. Navzdory poklesu zisku Allianz navrhne vyplatit za loňský rok rekordní dividendu, i když trochu nižší, než čekali analytici.

Provozní zisk v divizi správy majetku, která zahrnuje i společnost Pimco, klesl o 16 procent na 588 milionů eur. Pimco se s odlivem peněz investorů potýká od loňského září, kdy odešel spoluzakladatel firmy Bill Gross a po něm i několik dalších vysokých představitelů firmy.

Allianz rovněž oznámila, že navrhne za loňský rok zvýšit dividendu na 6,85 eura za akcii z předchozích 5,3 eura. Dividenda bude nejvyšší, jakou kdy firma vyplatila, analytici v anketě agentury Reuters však očekávali růst dividendy až na sedm eur.

Letos zhruba stejný zisk

V letošním roce Allianz očekává provozní zisk 10,4 miliardy eur, což by bylo na zhruba stejné úrovni jako loni. Analytici ale počítají se zvýšením provozního zisku až na 10,8 miliardy eur.

Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven.


Čtěte také:

Pojišťovny: Živly loni tolik neškodily, nebyla větší kalamita

Pojišťovny odhalily podvody za rekordní více než miliardu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web