Allianz ve čtvrtletí vydělala o 15 procent více

Největší evropská pojišťovna Allianz v druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 15 procent na 2,02 miliardy eur (54,6 miliardy korun). Společnosti pomohly nízké nároky na náhradu škody a zisky z prodeje aktiv. Allianz zároveň oznámila, že za celý tento rok očekává provozní zisk na horní hranici stanoveného rozmezí. Analytici v průměru předpokládali čistý zisk téměř 1,8 miliardy eur.

 Sídlo Allianz v Berlíně
7.8.2015 9:22   |  

Nárůst čtvrtletního zisku pomohl pojišťovně vyvážit pokračující trápení s odlivem investorů z investiční společnosti Pacific Investment Management Company (PIMCO), kterou Allianz vlastní.

PIMCO se na celkovém provozním zisku pojišťovny podílí více než pětinou. Od loňského září, kdy odešel spoluzakladatel firmy Bill Gross a po něm i několik dalších vysokých manažerů, se ale potýká s odlivem peněz investorů. Odliv pokračoval i v letošním druhém kvartálu. Divizi správy majetku, která zahrnuje též PIMCO, klesl následkem toho čtvrtletní provozní zisk o čtvrtinu. Naopak provozní výsledek v divizi majetkového a úrazového pojištění, která je hlavním zdrojem peněz, vzrostl o 30 procent.

Akcie Allianz

Firma zároveň oznámila, že za celý tento rok očekává provozní zisk 10,8 miliardy eur. Původně počítala s výsledkem 10,4 miliardy eur, který se mohl zvýšit nebo snížit o 400 milionů eur v závislosti na vývoji na finančních trzích a škodných událostí.

Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších pojišťoven.


Čtěte také:

Pojišťovny vybraly v prvním pololetí na pojistném 59,6 miliardy

Pojišťovně Allianz vzrostl ve čtvrtletí zisk o 11 procent

Allianz má nižší zisk, vyplatí ale rekordní dividendu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web