Allianz ve čtvrtletí vydělala o 15 procent více

Největší evropská pojišťovna Allianz v druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 15 procent na 2,02 miliardy eur (54,6 miliardy korun). Společnosti pomohly nízké nároky na náhradu škody a zisky z prodeje aktiv. Allianz zároveň oznámila, že za celý tento rok očekává provozní zisk na horní hranici stanoveného rozmezí. Analytici v průměru předpokládali čistý zisk téměř 1,8 miliardy eur.

 Sídlo Allianz v Berlíně
7.8.2015 9:22   |  

Nárůst čtvrtletního zisku pomohl pojišťovně vyvážit pokračující trápení s odlivem investorů z investiční společnosti Pacific Investment Management Company (PIMCO), kterou Allianz vlastní.

PIMCO se na celkovém provozním zisku pojišťovny podílí více než pětinou. Od loňského září, kdy odešel spoluzakladatel firmy Bill Gross a po něm i několik dalších vysokých manažerů, se ale potýká s odlivem peněz investorů. Odliv pokračoval i v letošním druhém kvartálu. Divizi správy majetku, která zahrnuje též PIMCO, klesl následkem toho čtvrtletní provozní zisk o čtvrtinu. Naopak provozní výsledek v divizi majetkového a úrazového pojištění, která je hlavním zdrojem peněz, vzrostl o 30 procent.

Akcie Allianz

Firma zároveň oznámila, že za celý tento rok očekává provozní zisk 10,8 miliardy eur. Původně počítala s výsledkem 10,4 miliardy eur, který se mohl zvýšit nebo snížit o 400 milionů eur v závislosti na vývoji na finančních trzích a škodných událostí.

Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších pojišťoven.


Čtěte také:

Pojišťovny vybraly v prvním pololetí na pojistném 59,6 miliardy

Pojišťovně Allianz vzrostl ve čtvrtletí zisk o 11 procent

Allianz má nižší zisk, vyplatí ale rekordní dividendu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web